Prindi

Rõiva- ja tekstiiliala ressursikorraldus

Rõiva- ja tekstiiliala ressursikorralduse õppekava juht on Diana Tuulik.

Õppetöö: Nominaalne õppeaeg on 4 aastat, 240 EAP.

Avalduste vastuvõtt: 21.06 - 06.07.2017

Vastuvõtutingimused: http://www.tktk.ee/sisseastujale/vastuvotukord

Õppekohtade arv:

20 (päevaõpe - kaks konkurssi, 18 õppekohta kesk- ja 2 õppekohta sama kutsekeskharidusega kandidaatidele)

25 (kaugõpe - kaks konkurssi, 20 õppekohta kesk- ja 5 õppekohta sama kutsekeskharidusega kandidaatidele).

Miks rõiva- ja tekstiiliala ressursikorraldus? Traditsioonilisel rõivaalal toimub areng virtuaaltehnoloogia suunas, seega ootab rõivaala valinuid ees tulevik, milles on innovatsiooni ja loovuse arendamist. Paindlikkus ja turulähedus on võtmesõnad, mis aitavad Eesti rõiva- ja tekstiilitööstusel püsida konkurentsivõimelisena Euroopa Liidus ja maailmas.

Rõiva- ja tekstiiliala on globaalne – lihtsustatult võib tootearendust näha ka nii: moekunstnik ühes, tehniline disainer teises, materjalide ostja kolmandas, kollektsiooni müüja neljandas, valmistajad-tootjad viiendas riigis või riikides. Sedakõike võimaldavad erialaprogrammid ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

Rõiva- ja tekstiiliala ressursikorralduse (ostu- ja müügitöö) õppekava alusel omandatakse teadmised rõiva- ja tekstiilitootmise materjalidest, disainist, tehnoloogiast, turundusest, logistikast, kaubandusest, teeninduspsühholoogiast jne.

Pärast lõpetamist saadakse rakenduskõrghariduse diplom ja õigus jätkata õpinguid magistriõppes nii Eesti kui ka teiste riikide kõrgkoolides ja ülikoolides.

Lõpetanu  võib töötada tootearenduses, tegeleda tootmis- ja äritegevuseks vajalike materjalide, seadmete, protsesside ning toodete sisseostuga ja müügiga tootmisettevõttes või hulgi- ja jaekaubanduses.

Näiteid ettevõtetest, kus rõiva- ja tekstiiliteaduskonna lõpetanud töötavad:

Baltika Group, Baltika Tailor OÜ, Bellus Furniture, Huppa OÜ, H&M, Ilves-Extra AS, Linette Retail OÜ, AS Profline, AS Sangar, Nurme Vabrik, OÜ AGN, Ottobock, Toom Tekstiil AS jpt.

 


Õppekava

Lisainformatsioon:

Tiiu Rivis, vastuvõtuspetsialist
Telefon: 6664569; vastuvott@tktk.ee

 

 


  • Jaga: