Tootmine ja tootmiskorraldus - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

Tootmine ja tootmiskorraldus

Tootmine ja tootmiskorraldus

Tootmine ja tootmiskorraldus

Tootmisspetsialistid aitavad kiirelt arenevas globaalses majanduses säilitada ja arendada Eesti konkurentsivõimet. Selleks aga peavad Eesti ettevõtted pidevalt kaasas käima muutustega, mistõttu valitseb meil suur nõudlus spetsialistide järele, kes oskaksid tootmist efektiivselt juhtida ja korraldada. 

Tootmise ja tootmiskorralduse (Production and Organization of Production) õppekava:

  • õpetab protsesside tõhustamise ja parendamise metoodikat ja nende rakendamist moodsas ettevõttes. Õpetab, kuidas üles ehitada ettevõtte infosüsteeme; saada aru, millist tootmistehnikat vajatakse, millised on tootmistehnika arengusuunad ja kuidas neid ettevõtte heaks tööle panna.
  • annab praktilise põhja Eestis ainulaadses Tööstus 4.0 laboris, kus saab läbi mängida täielikult robotiseeritud tehase tootmisprotsesse ja modelleerida kõiki päriselus ettetulevaid olukordi. Laboris on kasutusel tööstusrobotid, mis teevad omavahel koostööd ja nii saab terve labori seadistada kui miniatuurse tehase.
  • hõlmab protsessisimulatsioonitarkvara ja nutirakenduste kasutamist, võimalust teha läbi logistika- ja tarneahela juhtimise protsesse täisdigitaalses laboris. Nii näevad üliõpilased, kuidas õpitu töömaailmas tegelikult rakendub. Lõpetades tunnevad nad kõiki kaasaegseid protsesside juhtimise metoodikaid ja oskavad üles ehitada ettevõtte infosüsteeme. Ka oskavad nad aru saada, millist tootmistehnikat vajatakse ning millised on tootmistehnika arengusuunad ja kuidas neid ettevõtte heaks tööle panna.
  • pakub võimalust teha Tööstus 4.0 laboris peale õppetöö ka erialaseid teadusuuringuid.
  • ühendab teooria praktikaga, sest õppetöö käigus tehakse tihedat koostööd Eesti juhtivate tootmisettevõtetega ja võimalusel lahendatakse ettevõtete tegelikke probleeme.
  • tagab lõpetajale töö, kus enesearendamine ja suurte asjade ärategemine ning haldamine käivad asja juurde.


Kooli lõpetades on võimalik töötada näiteks tootmisplaneerija, normeerija, protsessiinseneri või keskastme juhina, kellel on kõik eeldused areneda suurettevõtte tootmisjuhiks. Kuna tänapäevased tootmistehnikad ja -süsteemid suhtlevad omavahel infotehnoloogia abil, on ettevõttel vaja kedagi, kes oskab kõike seda korraldada, juhtida ja üles ehitada. Õppida saab nii päeva- kui ka sessioonõppes. Päevane õpe toimub Tallinnas ja sessioonõpe Lääne-Virumaal TTK Mõdrikul asuvas Teenusmajanduse instituudis.

Tallinna Tehnikakõrgkool on Eesti vanim ja suurim tehnikavaldkonna rakenduskõrgkool. Selle lõpetaja saab rakenduskõrghariduse diplomi ja bakalaureusekraadi, mis kinnitab, et oled oma valdkonna tõeline spetsialist ja võid asuda kohe tööle või kandideerida magistriõppesse Eestis või välismaal.

Tootmise ja tootmiskorralduse õppekavale sisseastumisel tuleb osaleda grupivestlusel:

päevaõpe;

sessioonõpe.


Tudengilugu: praktikant juhatajaks
“Kõige põnevam väljakutse oli ABB-s, kui pidin juhendajat kolm nädalat asendama. Nendel nädalatel pidin ise võtma vastu otsuseid, suhtlema projektijuhtidega, viima läbi koosolekuid ja andma ka tagasisidet, miks selliseid otsuseid tegin. See kõik oli nii põnev, et kui juhendaja puhkuselt tagasi tuli, ei tahtnudki ma enam seda tööd talle nii väga tagasi anda.” (Jaagup Abel)

Lisainformatsioon:

Jaak Lavin
juhtivlektor, tootmise ja tootmiskorralduse õppekava juht
jaak.lavin@tktk.ee
5699 3449
TLN-A114
CV-ETIS
Helina Prints
juhiabi
helina.prints@tktk.ee
666 4561
TLN-A114