Prindi

Ajalugu

Kuigi Tallinna Tehnikakõrgkooli ajalugu ulatub aastasse 1915, ei ole raamatukogu esimene eelkäija teada. Kõige varasemad andmed pärinevad 1944. aastast, kui raamatukogu kandis nime Tallinna I Tööstustehnikumi raamatukogu. Aastate jooksul vahetas kool mitmeid kordi nime ning sellega koos ka raamatukogu. Oma praeguse nime sai raamatukogu 5. jaanuaril 1999. aastal, kui Tallinna Kõrgemast Tehnikakoolist sai Tallinna Tehnikakõrgkool.

Esialgu asus raamatukogu 3. korrusel. Kogu oli kinnine ja kasutusel olid kaartkataloogid. Uue aastatuhande alguses vajas raamatukogu kaasajastamist. Remonti tehti viimati 1970ndatel aastatel, samuti oli vananenud inventar.

2006. aastal algas uue raamatukogu ehitamine, mis lõi reaalsed võimalused uuendusteks. 19. novembril 2007. aastal avati 0-korrusel uus raamatukogu. Peale asukoha oli muutunud nii raamatukogu töökorraldus kui ka välimus. Alustati elektroonilist laenutust raamatukoguprogrammiga URRAM. Lugejad said kirjandust valida avariiulitelt, samuti oli nende kasutuses avar teenindussaal, 18 arvutitöökohta ja kaks privaatset rühmatööruumi.

2012. aastal liituti ELNET Konsortsiumiga, mis ühendab Eesti teadus-, muuseumi-, eriala- ja linnaraamatukogusid. Kasutusele võeti integreeritud raamatukogusüsteem Millennium. Tallinna Tehnikakõrgkooli raamatukogu teavikud on nähtavad e-kataloogis ESTER.

2014. aasta alguses toimus üleminek uuele raamatukogusüsteemi versioonile Sierra. Samal aastal hakkasime kasutama ka perioodikamoodulit ning seeläbi muutus eriala- ja teadusajakirjade kättesaadavus kaasalaenutamise näol palju paremaks.

 

 


  • Jaga: