Euroopa rakenduskõrgkoolide juhid ja eksperdid arutavad Tallinnas digiühiskonna väljakutseid - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

Euroopa rakenduskõrgkoolide juhid ja eksperdid arutavad Tallinnas digiühiskonna väljakutseid

Euroopa rakenduskõrgkoolide juhid ja eksperdid arutavad Tallinnas digiühiskonna väljakutseid

Tallinnas Kultuurikatlas kogunevad 19. ja 20. aprillil Euroopa rakenduskõrgkoolide esindajad ning kõrgharidus- ja innovatsioonieksperdid, et arutada koostööd digitaalses tulevikuühiskonnas ja kõrgkoolide rolli selles.

Euroopa rakenduskõrgkoole ühendava võrgustiku EURASHE president Stéphane Lauwicki sõnul otsivad kõrgkoolid praegu vastuseid küsimusele, kuidas muutuvat tööturgu ja majandust õppekavadega siduda. „Peame panustama üha digitaalsemaks muutuvas maailmas innovatsiooni ning olema ühiskonna ja ettevõtetega tihedates sidemetes“.

Konverentsil kogunevad ligi 200 kõrgkooli esindajad üle Euroopa. Esimesel päeval keskendutakse haridusele ja õpetamisele digiühiskonnas ning teisel päeval kõrgkoolide koostööle ärimaailmaga.

Eesti Rakenduskõrgkoolide Nõukogu esimehe Tallinna Tehnikakõrgkooli rektori Enno Lendi sõnul on juba praegu muutunud töötajatele esitatavad nõuded ja töö iseloom, mis nõuavad paindlikkust nii töövõtjalt kui ka tööandjalt. See seab teistsugused nõuded ka õppimisele. Suureneb veelgi distantsõpe ja kasutusele tulevad uued e-õppe moodused, mida kombineeritakse tavapärase auditoorse õppimisega.

„Ootused ajaga kaasaskäiva ja paindlikuma kõrghariduse järgi on suured, peame koos töömaailmaga mõtlema, kuidas tagada majanduse innovatsiooni ja ühiskonna arengut“, märkis Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden.

Euroopa rakenduskõrgkoolide esindajate hinnangul muudab tööstuse automatiseerimine ning kaug- ja projektipõhine töötamine ja andmeside areng ka sotsiaalmajanduslikke suundmusi. Lähema 10 aasta jooksul prognoositakse valgekraeliste töökohtade vähenemist ja inseneri kutsete esiletõusu.

„Töötajatele esitatavad nõudmised on juba praegu muutunud. Automatiseerimine ja uus tööstus seab kõrgemad nõudmised ka oskustöölistele. Järjest enam tõstatub päevakorda ka paindlikum tööaeg ja kaugtöö ning see muudab nõudeid õppimisele ja haridusele ning  kõrgharidusvaldkond peab sellega kohanema“, rääkis Lend.

Kahel päeval toimuva konverentsi avab haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Konverentsi teisel päeval, 20. aprillil toimuvad töötoad ja sõnavõtjate diskussioonid, mida modereerib ajakirjanik Neeme Raud.

Konverentsi täpsem programm ning esinejad ja teemad on kättesaadavad siin: https://bit.ly/2DI06oy

Uudised
ja pressiteated