21. aprill 2022

kell 10.00-15.00

OG Elektra AS keskuse kompleksis
Tobia küla, Rakvere vald, Lääne-Virumaa

Mida teha hingetõmbehetkedel ja kuidas end tulevikule vastupidavaks muuta? Uurime ettevõtjate, analüütikute ja ekspertidega erinevaid stsenaariume ja parimaid teadaolevaid lahendusi.

Päeva juhib  Marko Reikop

AJAKAVA JA ESINEJAD:

10.00

Avasõnad

Enno Lend, Tallinna tehnikakõrgkooli rektor; Einar Vallbaum, Lääne-Viru omavalitsusliidu juhatuse esimees; Oleg Gross, OG Elektra AS omanik.

10.15

Tormi keskel

Mida toovad Ukrainaga tipnenud sündmused kaasa üleilmselt, kuidas puudutavad Eesti ettevõtlust ning kas sellest on võimalik tugevamana välja tulla? Kohaliku majanduse hetkeseis, lähiaja olukord ja pikem prognoos.
Raivo Vare, transiidi- ja majandusekspert.

10.45

Strateegia ja taktikalised valikud energiaturul

Kadi Steinberg, Idea Hubi ja uute teenuste valdkonnajuht, Eesti Energia.

11.05

Rohepööre ning linnade ja omavalitsuste võimalused

Kuidas linnad ja omavalitsused peaksid edasi tegutsema?
Ivo Krustok, Riigikantselei rohepoliitika nõunik; Olavi-Jüri Luik, Lextal advokaadibüroo vandeadvokaat; Andres Siirde, TalTech, professor; Kadi Steinberg, Idea Hubi ja uute teenuste valdkonnajuht, Eesti Energia.

11.30

Andmete lummuses

Kuhu liiguvad riigi ja ettevõtete teenused ning kuidas andmed enda heaks tööle ja teenima panna?
Kaimar Karu, ettevõtja ja endine väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister; Kerli Onno, strateeg ja analüütik, TalTech/Maksu- ja Tolliamet.

11.55
Virgutuspaus

12.30

Põllumees põline novaator

Uus toit ja muutuv maastik. Põllumajandusliku Silicon Valley võimalikkusest.
Kaja Piirfeld, aasta põllumees 2020; Jani Mäenpää, LHV Pank; Argo Peepson, maaeluministeeriumi teadus- ja arendusnõunik; Jaak Läänemets, põllumajandusettevõtja, Avispeamees, Uuetoa talu.

13.05
Virgutuspaus

13.20

Digitaliseerimine – kuidas teha osavamalt?

Katkenud tarneahelad ja robotid tühjades tehastes.
Heiti Mering, digilogistika ekspert, Tallinna tehnikakõrgkool.

13.35

Sisserändajad ja kohalik elu ning tööturg

Millised kultuurilised nihked toovad sõjapõgenikud kaasa kohalikes kogukondades ning milliseid sõnumeid pinevas julgeolekuolukorras anname oma töötajatele ning välispartneritele?
Maido Nõlvak, Rakvere vallavanem; Miriam Lehari, antropoloog, töö- ja sotsiaalelu analüütik, Praxis; Priit Talv, Riigikantselei, strateegilise kommunikatsiooni nõunik.

14.05

Elu võimalikkusest väljaspool Tallinnat ja Tartut. Kuidas väiksemates kohtades ihaldusväärset elu- ja töökeskkonda luua?

Maapiirkondade värske nägu ja uus töökultuur. Kuidas peavad kohanema tööandjad, et oma inimeste töövõimet ja meeleolu hoida ning piirkonna konkurents tagada?
Triin Varek, Rakvere linnapea; Toivo Tammik, Tallinna tehnikakõrgkooli arhitektuuri õppejõud; Ann Hiiemaa, Meta Advisory tööandja turunduse ekspert; Ingmar Pastak, Tartu ülikooli inimgeograafia teadur.

14.30
Lõpp

Konverents on toetatud projekt nr 2014-2020.4.01.20-0287 “Tallinna Tehnikakõrgkooli teadmussiirde arendamine” vahenditest