Prindi

Visiooniseminar 2013 “Rakenduskõrgkoolide T&A hetkeseis ja tulevik”

TTK korraldusel toimus 06.11.2013 visiooniseminar ”Rakenduskõrgkoolide T&A hetkeseis ja tulevik“, millel arutati koostöövõimaluste suurendamist rakenduskõrgkoolide ja ettevõtete vahel.

Seminari eesmärk oli viia kokku ettevõtjad ja kõrgkoolid ning analüüsida rakendusteaduse hetkeseisu ja tulevikku. Seminaril otsiti võimalusi ettevõtete ja kõrgkoolide vahelise teadus- ja arendustegevuse laiendamiseks.

TTK Ettevõtluskeskuse juhataja Oliver Kallase sõnul saavad kõrgkoolid pakkuda ettevõtetele oma teadmiste baasi nende arendusprobleemide lahendamiseks. „TTK teeb lisaks õppetööle koostöös ettevõtetega ka rakendusuuringuid ja kõrgkoolil on nende läbi viimiseks kaasaegse tehnoloogiaga laborid, millest ettevõtjatel on täna veel vähene teadlikkus“, märkis Kallas. Teiselt poolt annab rakendusuuringutes osalemine kõrgkoolile tagasisidet kooli õppekavade kaasajastamiseks. TTK rektori Enno Lendi sõnul on vaja luua toimivad koostööstrateegiad ettevõtetega, ta rõhutas, et koostöö on alati kahesuunaline.

Seminaril esinesid majandusekspert Heido Vitsur, rakenduskõrgkoolide rektorite nõukogu esimees, TTK rektor Enno Lend, EAS ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse direktor Aivar Roop, haridus- ja teadusministeeriumi rakenduskõrgkoolide kõrghariduse ja teaduse asekantsler Indrek Reimand. Seminari moderaator oli ettevõtja Toivo Asmer.

Konkreetsete võimaluste näitamiseks esitlesid rakenduskõrgkoolid valminud töid: Liisa Laid Sisekaitseakadeemiast andis ülevaate erinevatest õppustest virtuaalsimulatsioonis, Ahti Saar Eesti Lennuakadeemiast koostööprojektidest mehitamata õhusõidukite valdkonnas; Tavo Kangru TTKst väikese sisepõlemismootori prototüübist ja TTK vilistlane Epp-Maria Udumäe kiirabi ja reanimobiili vormirõivastest.

Seminari teise osana said ettevõtjad tutvuda kõrgkooli teaduskondade ja laboritega.

 

Vaata Aktuaalse Kaamera uudislugu 06.11.2013:

http://uudised.err.ee/index.php?0&popup=video&id=60039

Rektor Enno Lendi intervjuu Kuku Raadiole:

http://podcast.kuku.ee/2013/11/06/intervjuu-2013-11-061255/

Ettekannete presentatsioonid:

https://www.tktk.ee/visiooniseminar


  • Jaga: