Prindi

Rahvusvahelised projektid

Arendusprojektid

Erasmus + strateegilise partnerluse projektid

EngiMath – Matemaatika veebipõhise õppe mudel insenerihariduses (2018 – 2021)
Projekti eesmärk on luua matemaatika veebipõhiseks hindamiseks sobilike materjalide keskkond erinevate insenerihariduse õppekavade jaoks.
Projektipartneriteks on Letterkenny Tehnikainstituut, Porto Polütehniline Instituut, Baskimaa Ülikool, Cluj-Napoca Tehnikaülikool ja Koszalini Tehnikaülikool. Projekt kestab 35 kuud (1. november 2018 – 31. august 2021). Projekti kaasrahastab Erasmus+ Euroopa Liidu Programm 222 720 euroga.

VirTec – Virtuaalse õppekeskkonna arendamine tehnilises kõrghariduses (2018-2020)
Projekti käigus luuakse virtuaalse maja simulaator ehituseriala tudengite õppetööks. Projekti partnerid on Vilnius Gediminas Tehnikaülikool (Leedu), Ühingute Liit Multikultura (Poola) ja Kocaeli rahvusliku hariduse provintsi Direktoraat (Türgi). Projekti kestus on 24 kuud (10.2018-09.2020) ja projekti kaasrahastab Erasmus+ Euroopa Liidu Programm 119 545 euroga.

DIGILOG – Digitaalselt toetatud ja virtuaalsed õppimise praktikad tänapäevaste logistikasüsteemide jaoks (2018-2021)
Projekti eesmärgiks on harmoniseerida regiooni kõrgkoolide transpordi ja logistika õppekavade sisu ning luua avatud, sujuvalt toimiv liikmesriikide ülene õppekava partnerülikoolide vahel. Digilog projekti koordinaator on TTK – Tallinna Tehikakõrgkool, partnerid on HAMK- Häme Rakenduskõrgkool, VTI- Rootsi Transpordi ja Teedeinstituut ning TSI – Transpordi ja Kommunikatsiooni instituut Riiast. Projekti kaasrahastab Erasmus + Euroopa Liidu Programm 197 673 euroga.

MENTORTRAIN – Training and Equipping Mentors in SMEs to provide Quality Apprenticeships (2018-2021)
Projekti eesmärk on luua pedagoogliste oskuste platvorm praktikajuhendajatele, kes töötavad ettevõtetes. Projektis osaleb 8 partnerit 6 riigist. Projekti kaasrahastab Erasmus + Euroopa Liidu Programm.

Digitaalne trükkimine tekstiilidele ja lamedatele tasapindadele ning pinna muutmine
(2017 – 2020)
Projekti väljundiks on rahvusvaheline õppeaine „Digitaalne trükkimine tekstiilidele ja lamedatele tasapindadele ning tekstiilide pinna muutmine digitaalselt“ ja digitaalprintimise spetsialistide koolituskursus. Projekti partneriteks on Saksa Tehnikaülikool Hollandis, Boråsi Ülikooli Rootsi Tekstiilikool, Trimtex Baltic OY spordikaupade tootmisettevõte Pärnus. Projekti kestus on 33 kuud (01.12.17- 08.2020). Projekti kaasrahastab Erasmus + Euroopa Liidu Programm 322 170 euroga.

SEER – Towards Sustainable and Energy Efficient Real Estate Education and training (2017 – 2019)
Projekti eesmärgiks on parandada ja tõhustada kinnisvara sektoris tegutsevate kutse- ja täiendõppe organisatsioonide kvalifikatsiooni seoses eelseisvate muudatustega energiatõhususe vallas. Projekti vedajaks on Kiinko (Kinnisvara Hariduskeskus OÜ) Soomest ning partneriteks on AFBB (Akademie für Berufliche Bildung GmbH) Saksamaalt, EkoFond Slovakkiast, NCOI Opleidingen Hollandist, Metropolia UAS Soomest ja Tallinna Tehnikakõrgkool. Projekti kaasrahastab Erasmus + Euroopa Liidu Programm 365 513 euroga.

HiTimber – Sustainable High-Rise Buildings Designed and Constructed in Timber (2017 – 2020)
Projekti eesmärk on uue õppemooduli / valikainete väljatöötamine jätkusuutlike puidust kõrghoonete ehitamiseks. Projekti koordinaator: VIA University College, partnerid: Southampton Solent University, Tallinna Tehnikakõrgkool, Vilnius Gediminas Technical University, Universidade De Lisboa, Study and Consulting Center, Eesti Puitmajaliit. Projekti kaasrahastab Erasmus + Euroopa Liidu Programm. Uudis projekti kohta avaldati ka Ehitusuudiste veebis: http://www.ehitusuudised.ee/uudised/2018/05/15/hitimber-opetab-puidust-korghooneid-ehitama

INSMER  -INtegrated SMart Education in Robotics (2016 – 2019)
Projekti peamiseks eesmärgiks on arendades robootika valdkonnas välja õppeprogrammid õpilastele ja täiendkoolitusteks vastavalt Tööstus 4.0 paradigmale. TTK osaleb projektis partnerina lisaks osalejatele Soomest, Lätist ja Eestist. Projekti kaasrahastab Erasmus + Euroopa Liidu Programm 365 513 euroga. Loe projekti kokkuvõtet SIIT

Kesk-Läänemere programmi projektid (INTERREG Central Baltic)cb-logo-rgb

UNILOG Developing Central Baltic University Level Professional Logistics Education
(2018 – 2020)
Projekti eesmärgiks on piiriüleses koostöös luua logistikaalane ühine õppemoodul, mis vastab Kesk-Läänemere ettevõtjate praegustele ja tulevastele vajadustele. Projekti juhtpartner on Rootsi Kuninglik Tehnikainstituut. Projekti partneriteks Tallinna Tehnikakõrgkool, Lahti Rakenduskõrgkool Soomest ning Riia Tehnikaülikool Lätist. Projekti kaasrahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist 474 274,99 euroga.

EDU-RAIL “Harmonised and Modernised Multidisciplinary Railway Education” (2015-2018)
Projekti eesmärgiks on kaasajastatud ja ühtlustatud raudtee õppekava arendamine Eestis, Lätis ja Soomes, mis aitab kaasa Kesk-Läänemere tööturu arengule ja integratsioonile. Projekti juhtpartner on TTK. Projekti partneriteks on Krao ja Häme Rakenduskõrgkool Soomest, Lätist Transpordi ja Telekommunikatsiooni Instituut ning Riia Tehnikaülikool. Projekti kaasrahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist 358 402,10 euroga. Tänaseks on projekt edukalt lõppenud ning projekti tulemused on kättesaadavad läbi administraatori http://eprints.tktk.ee/4123/. Lisainfo projekti kohta http://edu-rail.tsi.lv

Läänemere piirkonna programmi projektid (INTERREG Baltic Sea Region)
logod8_lk8

SWW  – Smart and Safe Work Wear Clothing (2016-2019)
Vormiriietusele keskenduva projekti eesmärgiks on muuta Läänemere piirkonna rõivatööstust konkurentsivõimelisemaks kaasates infotehnoloogiat ja parendades tarneahela juhtimist.

Eesti poolt osaleb projektis koos TTK-ga Eesti juhtiv ameti- ja militaarrõivaste arendusega tegelev AS Profline.
Teised partnerid on Soomest, Poolast, Lätist ja Leedust. Projekti rahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.

Projekti kestel tegeleti ettevõttete suurklientide töötajate mittekontaktse mõõtmisega (3D skänneriga), mõõdutabelite korrastamise ja optimeerimise, lõigete ja paljundusskeemide täiustamisega. Eesti Kaitseväe tarbeks katsetati putukate vastase töötlusega materjale suvevormi valmistamiseks. Logistika ja laovarude haldamise parendamiseks töötati välja elektroonilise kaugloetava lahenduse prototüüp.

Projekti kohta rohkem infot ja pildimaterjali leiab siit:

Välja töötatud mõõtude tabeli ja sobiva suuruse valiku juhendi leiab siit.

Nordplus arendusprojektid

logod3_lk8

Eco Buildings Passive House projekt annab ehitusüliõpilastele võimaluse õppida koos Leedu kõrgkooli Vilnius University of Applied Engineering Sciences üliõpilastega intensiivnädalatel Eestis ja Leedus. (2017- )

Circular Economy Future võrgustik on suunatud jätkusuutlikkuse edendamisele õppekavades piiriülese koostöö toel. Uuringud on suunatud ringmajanduse ja jätkusuutlikkusele arengule. (2017- )

NordLand projekti raames toimub geodeesiaüliõpilaste praktikavahetus Leedu kõrgkooli Vilnius University of Applied Engineering Sciences koordineerimisel tugineb 2007. aastast toimival õppejõudude vahetusel. (2013- )

EkoTekNord võrgustik korraldab igal aastal intensiivkursusi (valdkonnad: Business, Information Technology, Engineering, Logistics and Media jne) ja toetab nii õppejõudude kui üliõpilaste individuaalmobiilsusi. (2009- )

NoNACEE (endine ANTEE) võrgustik korraldab igal aastal Islandil, Soomes või Eestis intensiivkursuse, millel osalevad keskkonnatehnoloogia ja juhtimise eriala üliõpilased. (2008- )

Muud rahvusvahelised projektid 

Formula Student – TTK ja TTÜ tudengite ühisprojekt, millega osaletakse peamiselt tehnikateaduste (autotehnika, mehaanika) tudengitele suunatud tootearendusvõistluses Formula Student. Projekti rahastavad TTK, TTÜ ja sponsorid-ettevõtjad. (2006- )

Vaatluspraktika arhitektuuritudengitele – nädalane vaatluspraktika projekt 2. kursuse arhitektuuritudengitele toimub igal kevadsemestril eri Euroopa linnas

Ülevaade lõppenud projektidest on kättesaadav siin.

Lisainfo:

Marta Mugur

Rahvusvaheliste suhete projektijuht

marta.mugur[ät]tktk.ee

666 4515

Ruum 107

 

 

 

 


  • Jaga: