Prindi

Kandideerimine kutsekeskharidusega

Kutseõppeasutuse lõpetanud, kes soovivad kandideerida TTKs õpingute jätkamiseks kõrgharidustasemel sarnasele õppekavale, mille üliõpilaskandidaat on läbinud kutseõppeasutuses, kandideerivad kutsekeskharidust tõendava dokumendi lõputunnistuse keskmise hinde alusel õppekohtadele, mis moodustavad kuni 20% TTK vastuvõtuks kehtestatud õppekohtade üldarvust. Kui kandideerija kutsekeskharidus erineb TTKs õpinguteks valitud erialast, tuleb esitada avaldus kandideerimiseks nö. üldkonkursil. Ehitusvaldkonna kutsekeskharidusega kandidaadid saavad esitada kuni kaks avaldust kas hoonete ehituse, kinnisvara korrashoiu, rakendusgeodeesia või teedeehituse õppekavale.

2019. aastal saab kandideerida järgmiste õppekavade kutsekonkurssidel: autotehnika, elektritehnika, hoonete ehitus, kinnisvara korrashoid, masinaehitus, robotitehnika, teedeehitus, tootmine ja tootmiskorraldus, transport ja logistika ning rakendusgeodeesia. Tootmise ja tootmiskorralduse õppekava kaugõppe õppekohtadest 40% moodustavad töötleva tööstuse valdkonna kutseõppe lõpetanud või töötleva tööstuse ettevõttes vähemalt kaheaastase töökogemusega ja sama ettevõtte soovituskirjaga kandideerijad. Hoonete ehituse õppekava kaugõppe õppekohtadest kuni 40% moodustavad sama valdkonna kutseõppe lõpetanud või ehitusettevõttes vähemalt kaheaastase töökogemusega ja sama ettevõtte soovituskirjaga kandideerijad.
Juhul kui nimetatud kriteeriumitele vastavaid kandideerijaid kutsekeskhariduse konkurssidel on planeeritust vähem, lisatakse õppekohad põhikonkursi õppekohtadele.
Tutvu lähemalt vastuvõtu ajakava ja –tingimustega.


  • Jaga: