Prindi

Autotehnika

Autotehnika õppesuund on tulevikueriala, millest annab tunnistust see, et meie tudengid uurivad elektriautode kasutamist, osalevad edukalt tudengite rahvusvahelisel tootearendusvõistlusel Formula Student ning oleme partneriks rahvusvahelises projektis, et luua elektrisõidukite hooldust ja remonti käsitlev õppekava.

Tänapäevane õppetöö toimub instituudi moodsas tehnokeskuses, kus tulevased autoinsenerid tutvuvad põhjalikult autotehnika ja tehnoseisundiga parimatel võimsus- ja diagnostika stendidel. Lisaks on koolil uuendatud elektritööde labor, eraldi töökoda praktilisteks töödeks ning projekteerimis ja liiklusvaldkonna tarkvaraga arvutiklass.

Autotehnika õppesuuna läbinu on spetsialist, kes oskab leida lahendusi valdkonna probleemidele, võib osaleda projektimeeskondades, algatada projekte ning rakendada ellu nende tulemusi, tuleb toime klienditeenindusega ning oskab töötada tehnikatarkvara ja infosüsteemidega.

Parimate tulemuste saavutamiseks on koolil palju koostööpartnereid. Näiteks Toyota Baltic on aidanud soetada vahendeid tehnokeskusele ning maksab tudengitele stipendiumi. Partneriteks on näiteks veel ElkeAuto, Amserv, Scania, MootorGrupp, Audi Tallinn, Maanteeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Liikluskindlustuse Fond, Autokoolide Liit, Tallinna Transpordiamet, erinevad autokoolid, ministeeriumid jpm.

Autotehnika eriala lõpetanu võib õpingud jätkata magistriõppes nii Eestis kui välismaal või asuda tööle müügi-, hooldus- või remondiettevõtte spetsialisti või juhina. Paljud vilistlased on leidnud töö hooldenõunikena Elke Mustamäe ASis, Elke Mustakivi ASis, Amservis, aga ka meistritena SEBE-s.


Õppekava

Lisainformatsioon:

Henri Vennikas

Juhtivlektor; autotehnika õppekava juht

henri.vennikas[ät]tktk.ee

666 4558

Ruum 229

CV-ETIS

Tiiu Rivis

Õppekorralduse spetsialist (vastuvõtt ja eksternõpe)

tiiu.rivis[ät]tktk.ee

666 4521

Ruum 106

Loe lisaks:
Tudengivormeli võistkond sai Itaalia etapil üldvõidu

TTK tudengid võitsid elektriautode maratonil esikoha


  • Jaga: