Prindi

Kaubandusökonoomika

Tallinna Tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituut Mõdrikul pakub Eestis ainsana võimalust omandada kaubandusalast kõrgharidust. Kaubandusökonoomika eriala lõpetaja on kaubandusalaste teadmiste ja analüütiliste oskustega ostu-, müügi- ja turundusvaldkonna spetsialist või juht. Ta võib töötada ostu-, müügi- ja turundusspetsialistina, kategooriaspetsialistina, kategooria-, tooterühma-, teenindus- ja müügiüksuse, aga ka turundus- ja regioonijuhina jne.

Lõpetajad töötavad Eesti suurimates ja rahvusvahelistes jaekaubanduskettides, hulgikaubandusettevõtetes, tööstus- ja logistikaettevõtete ostu- ja müügiüksustes. Instituudi koostööpartnerid on Coop Eesti, Rimi Eesti Food AS, Selver AS, Bauhof Group AS, Prisma Peremarket AS, Tallinna Kaubamaja Grupp AS, OG Elektra AS, Maxima Eesti OÜ, ABC Supermarkets AS, OÜ Aldar Eesti, Koduekstra OÜ, AS Kaupmees & KO, OÜ Baltman jt.

Õppekava läbimisel saadakse teadmised ja oskused inimeste ning protsesside juhtimisest kaubanduses, sh kaubaõpetusest, ostu-müügikorraldusest, turundusest, e-kaubandusest, inimeste, kategooria ja finantside juhtimisest. Kaubandusalaste teadmiste kinnistamiseks on üliõpilastel võimalus teostada praktilisi ülesandeid kaasaegse sisustusega kaubanduse õppeklassis, kus rakendatakse teoreetilisi teadmisi ja digipädevusi, demonstreeritakse oskusi ostukeskkonna ja kaupade sortimendi kujundamisel, kauba, ruumi ja kapitali planeerimisel, aruannete koostamisel ning andmete analüüsil, sh müügitulemuste ja finantsanalüüsil. Praktikad ettevõttes toimuvad valdavalt koostööpartnerite juures.

Kaubandusökonoomika eriala lõpetajal on võimalus jätkata õpinguid magistriõppes Tartu Ülikoolis, Tallinna Tehnikaülikoolis, Eesti Maaülikoolis jt.

Õppekava

Lisainformatsioon:

Heve Kirikal

Lektor; kaubandusökonoomika õppekava juht

heve.kirikal[ät]tktk.ee

3295964

Ruum A104; Tiigivahe tee 2, Mõdriku, Lääne-Virumaa

Reet Niilus

Õppekorralduse spetsialist, majandusarvestuse õppekava juht

reet.niilus[ät]tktk.ee

329 5956

Ruum A106; Tiigivahe tee 2, Mõdriku, Lääne-Virumaa

Pille Koit

Õppekorralduse spetsialist

pille.koit[ät]tktk.ee

3295962

Ruum A108; Tiigivahe tee 2, Mõdriku, Lääne-Virumaa


  • Jaga: