Prindi

Masinaehitus

Masinaehituse õppekava juht on Tavo Kangru.

Õppetöö: 4 aasta jooksul on õppekava lõpetamiseks vajalik läbida aineid 240 EAP ulatuses, sealhulgas sooritada praktikad. Õppetöö tihe seotus praktikaga aitab pärast tööle asumist kiiresti leida töö ettevõttes. Õpetatakse masinaehituse tehnoloogiat, masinprojekteerimist, arvutiprogrammjuhtimist ning erinevaid projekteerimisprogramme (CAD, SOLIDEDGE, CAM), tehnilist mõõtmist, freesimist, treimist, metallilõikepinkide käsitlemist, metallkonstruktsioonide koostamist ja erinevaid kaasaegseid keevitusmeetodeid.

Masinaehituse inseneri töö on suures osas meeskonnatöö ja eeldab avatust, omapoolset initsiatiivi ning julget ja originaalset mõtlemist. Sõltuvalt töökohast tuleb masinaehituse inseneril oma igapäevases töös:

  • rakendada oskusi ja teadmisi ettevõtte tootmise üldises juhtimises;
  • tegeleda töö korraldamisega töökohtadel;
  • osaleda uute toodete projekteerimisel ja tootmisse juurutamisel;
  • leida teid tootmise efektiivsuse suurendamiseks;
  • osata kasutada arvutustehnikat nii projekteerimistöödel kui ka tootmise tehnilisel ettevalmistamisel.

Edukalt õppivatel üliõpilastel on võimalus viibida vahetusüliõpilasena praktikal või õppida mõnes Euroopa Liidu riigi kõrgkoolis, omandades rahvusvaheliselt tunnustatud diplomi. Lõpetanul on õigus Eestis kehtiva kutsestandardiga nõutud tingimuste olemasolul taotleda inseneri kvalifikatsiooni.

Õpingute järel jätkavad paljud magistriõppes Eesti ja teiste Euroopa Liidu riikide kõrgkoolides.

Õppekeskkond: Õppekava käib kaasas kaasaja tehnika arenguga. Õpingute ajal saavad tudengid erialaseid teadmisi  ja praktilisi kogemusi moodsa tehnoloogiaga laborites. Nii kujunevad neil ka iseseisva ja meeskonnatöö oskused.

Tulevased töökohad: masinaehituse eriala lõpetanud töötavad konstruktorite, inseneride ja tootmisjuhtidena AS Norma, AS ABB, AS Saku Metall, AS Bestnet, AQ Lasertool, AS Tarkon jpt.

Õppekava

Lisainformatsioon:

Tavo Kangru

Lektor, masinaehituse õppekava juht

tavo.kangru[ät]tktk.ee

666 4556

Ruum 224; C-107

CV-ETIS

Tiiu Rivis

Vastuvõtu ja õppeanalüüsi spetsialist

tiiu.rivis[ät]tktk.ee

666 4521

Ruum 109


  • Jaga: