Prindi

Masinaehitus

Masinaehituse inseneri töö on suures osas meeskonnatöö ja eeldab avatust, initsiatiivikust ning julget ja originaalset mõtlemist. Tegu on kiiresti areneva valdkonnaga, kus moodne  tehnoloogia nõuab oskusi kasutada arvutustehnikat nii projekteerimistöödel kui ka tootmise ettevalmistamisel. Sõltuvalt töökohast tuleb masinaehituse inseneril osaleda uute toodete projekteerimisel, leida teid tootmise efektiivsuse suurendamiseks, tegeleda töö korraldamisega ning osaleda ettevõtte tootmise üldises juhtimises.

Õpingute ajal saavad tudengid erialaseid teadmisi ja praktilisi kogemusi moodsa tehnoloogiaga laborites. Nii kujunevad neil iseseisva ja meeskonnatöö oskused. Õpetatakse masinaehituse tehnoloogiat, masinprojekteerimist, tehnilist mõõtmist, freesimist, treimist, metallilõikepinkide käsitlemist, metallkonstruktsioonide koostamist,  tänapäevaseid keevitusmeetodeid, arvutiprogrammjuhtimist ning erinevaid projekteerimisprogramme, nagu CAD, Solid Edge, CAM.

Üliõpilastel on võimalus viibida vahetusüliõpilasena praktikal või õppida mõnes Euroopa Liidu riigi kõrgkoolis. Õpingute järel jätkavad paljud magistriõppes välismaal. Õppetöö tihe seotus praktikaga aitab pärast lõpetamist kiiresti tööd leida. Masinaehituse eriala lõpetanud töötavad konstruktorite, inseneride ja tootmisjuhtidena hinnatud ettevõtetes, nagu näiteks Norma, ABB, Saku Metall, Bestnet, AQ Lasertool ja Hanza Mechanics.

Õppekava

Lisainformatsioon:

Tavo Kangru

Professor, masinaehituse õppekava juht

tavo.kangru[ät]tktk.ee

666 4556

Ruum 224; C-107

CV-ETIS

Tiiu Rivis

Õppekorralduse spetsialist (vastuvõtt ja eksternõpe)

tiiu.rivis[ät]tktk.ee

666 4521

Ruum 106


  • Jaga: