Prindi

Moetööstus

Rõiva- ja tekstiiliala on tänapäevaseid tehnoloogilisi võimalusi kasutav globaalse haardega kiiresti arenev valdkond. Toodete valmistamisega seotud osalised võivad paikneda eri riikides: moekunstnik ühes, tehniline disainer teises, materjalide ostja kolmandas, kollektsiooni müüja neljandas ning valmistaja viiendas.

Seetõttu annab moetööstuse õppekava lisaks erialastele tehnilistele oskustele ka laialdased baasteadmised, head sotsiaalsed oskused ning arusaamise moetööstusest kui tervikust. Kuna rõiva- ja tekstiilivaldkond areneb kiiresti ja muutub üha paindlikumaks, on tähtis, et lõpetaja oskaks omandatud teadmisi ka integreerida. Tööandjad ootavad spetsialiste, kes suudavad lahendada erinevaid ülesandeid ning kohaneda uute tehnoloogiatega.

Õppekavas pööratakse tähelepanu ka jätkusuutlikkuse valdkonnale ja keskkonnaeetika printsiipidele tootmise planeerimisel ja tehnoloogiate valikul.

Rõivaste tehniline disain – Suur osakaal on tootele orienteeritud õppeainetel, nagu kostüümikompositsioon, lõikeõpetus, materjaliõpetus ja tehnoloogia. Õppesuund annab põhjalikud teadmised mudelite lekaalide valmistamisest ning mudelite loomiseks vajalike arvutiprogrammide kasutamisest. Omandatud teadmisi rakendatakse erinevates praktilistes projektides. Tehnilise disaini spetsialist leiab tööd õmblusettevõttes konstruktori, disaineri või tootejuhina.

Tekstiiltoodete tehnoloogia ja tootearendus – õppesuund annab head teadmised tekstiili- ja õmblusvaldkonnast. Õppekavas on suur osakaal õppeainetel, mis on seotud tootearenduse ja selle erinevate protsessidega, hõlmates erinevaid tehnoloogilisi võimalusi nagu digitaalne trükk, tekstiilide ühendamine ultraheli keevisõmblusmasinal või tekstiilmaterjalide parameetrite mõõtmine. Samuti võimaldab õppekava mitmete arvutiprogrammide õpet alustades disaini- ja graafikaprogrammidest kuni tootmise korralduse ning planeerimiseni. Spetsialiseerumise ainetes on pööratud tähelepanu erialaste teadmiste sidususele sotsiaalsete ja majandusalaste pädevustega.

Tekstiiltoodete tehnoloogia ja tootearenduse suuna lõpetajat ootab töö tootmisalases või tootearendust tegevas ettevõttes, mille tegevusvaldkonnaks on tekstiili-, rõiva-, nahktoodete või pehme mööbli valmistamine. Töö võib olla seotud tootearenduse või tootmise korraldamisega.

Õpingute ajal on võimalik võtta osa vahetusüliõpilasena rahvusvaheliselt tunnustatud partnerkõrgkoolide õppetööst ning sooritada praktikaid väljaspool Eestit.

Õppekava

Lisainformatsioon:

Teele Peets

Moetööstuse õppekava juht, rõivaste tehnilise disaini õppesuuna juht, lektor

teele.peets[ät]tktk.ee

666 4563

Ruum 415

Merje Beilmann

Moetööstuse õppekava tehnoloogia ja tootearenduse õppesuuna juht, lektor;

merje.beilmann[ät]tktk.ee

666 4562

Ruum 414

CV-ETIS

Tiiu Rivis

Õppekorralduse spetsialist (vastuvõtt ja eksternõpe)

tiiu.rivis[ät]tktk.ee

666 4521

Ruum 106

Vaata ka:

MoeP.A.R.K etenduselt tuli TTK-sse tudengite eripreemia 


  • Jaga: