Prindi

Moetööstus

Rõiva- ja tekstiiliala on tänapäevaseid tehnoloogilisi võimalusi kasutav globaalse haardega kiiresti arenev valdkond. Rõivaste valmistamisega seotud osalised võivad paikneda eri riikides: moekunstnik ühes, tehniline disainer teises, materjalide ostja kolmandas, kollektsiooni müüja neljandas ning valmistaja viiendas.

Seetõttu annab moetööstuse õppekava lisaks erialastele tehnilistele oskustele ka laialdased baasteadmised, head sotsiaalsed oskused ning arusaamise moetööstusest kui tervikust. Kuna rõiva- ja tekstiilivaldkond areneb kiiresti ja muutub üha paindlikumaks, on tähtis, et lõpetaja oskaks omandatud teadmisi ka integreerida. Tööandjad ootavad spetsialiste, kes suudavad lahendada erinevaid ülesandeid ning kohaneda uute tehnoloogiatega.

Pärast üld- ja alusainete omandamist kahe esimese aasta jooksul saavad tudengid spetsialiseeruda ühele kolmest võimalusest:

Rõivaste tehniline disain – Suur osakaal on tootele orienteeritud õppeainetel, nagu lõikeõpetus, kostüümikompositsioon ja tehnoloogia. Õppesuund annab põhjalikud teadmised mudelite lekaalide valmistamisest ning mudelite loomiseks vajalike arvutiprogrammide kasutamisest. Tehnilise disaini spetsialist leiab tööd õmblusettevõttes konstruktori, disaineri või tootejuhina.

Tehnoloogia ja tootearendus – Süvendatult õpitakse tootmise planeerimist ja juhtimist ning tootearendust. Suur rõhk on kollektsioonide koostamisel, turundusel ja logistikal. Lõpetanu leiab töö tekstiili-, rõiva- või nahktooteid valmistavas ettevõttes tootearendaja, tootmise korraldaja või tootmisjuhina.

Ressursikorraldus – Õppesuund annab head teadmised tekstiili- ja õmblusvaldkonnast ning ostu- ja müügitööst, aga ka logistikast ja ettevõtlusest. Tulevane töö ootab tootmis- või kaubandusettevõttes ning on seotud materjalide, seadmete ning toodete sisseostu, müügi, turunduse, tootearenduse või logistikaga.

Õppekava

Lisainformatsioon:

Teele Peets

Moetööstuse õppekava juht, rõivaste tehnilise disaini õppesuuna juht, lektor

teele.peets[ät]tktk.ee

666 4563

Ruum 415

Merje Beilmann

Moetööstuse õppekava tehnoloogia ja tootearenduse õppesuuna juht, lektor;

merje.beilmann[ät]tktk.ee

666 4562

Ruum 414

Evelin Vaab

Direktor, moetööstuse õppekava ressursikorralduse õppesuuna juht

evelin.vaab[ät]tktk.ee

666 4562

Ruum 414

Tiiu Rivis

Õppekorralduse spetsialist

tiiu.rivis[ät]tktk.ee

666 4521

Ruum 106

Vaata ka:

MoeP.A.R.K etenduselt tuli TTK-sse tudengite eripreemia 


  • Jaga: