Prindi

Ostu- ja hankekorraldus

Ostu- ja hankekorraldus on Eestis kiiresti arenev valdkond, kus nõudlus heade kõrgharitud spetsialistide järele pidevalt suureneb. Spetsialistide puudust on kinnitanud näiteks sellised ettevõtted, nagu ABB, Ericsson, Smarten, DHL, Itella jpt.

Professionaalne ostmine on oskus, mis parandab ettevõtte majandustulemusi ja efektiivsusnäitajaid. Kui seda teha oskamatult, siis kaotab ettevõte oma konkurentsivõime. Uus perspektiivikas eriala on vajalik Eesti majanduse konkurentsivõime parandamiseks ning lõpetajate tulevased töökohad saavad olema nii riigi- kui ka erasektoris.

Ostu- ja hankekorraldus sobib neile, kes tunnevad huvi logistikasektori ning ostu- ja hankekorralduse vastu. Kooli lõpetamine annab suure konkurentsivõime nii transpordi- ja logistikasektoris kui ka muude valdkondade ostu- ja hankeprotsesside korraldaja või juhina.

Suur osa õppetööst toimub uues moodsas logistikalaboris, kus omandatakse süsteemsed teadmised ostu- ja hankeprotsessidest, tarneahela juhtimisest ning logistikaalased teoreetilised teadmised ja praktilised oskused. Õpitakse tundma ostu- ja hankekorralduse probleeme ning saadakse oskused neile reaalseid lahendusi pakkuda.

Õppetöös on oluline koostöö Tallinna Tehnikakõrgkooli instituutide vahel. Lisaks teoreetilistele ainetele ja praktikumidele on õppetöös suur roll praktikatel ettevõtetes, mis annavad reaalse kogemuse konkreetses töökeskkonnas.

Lõpetajate peamine võimalus edasi õppida on Tallinna Tehnikaülikooli logistika ja tarneahela juhtimise magistriõppes, aga õpinguid võib jätkata ka välismaal. Ka õpingute ajal on võimalik õppida vahetusüliõpilasena mõnes välisülikoolis.

Logistikalabor Tallinna Tehnikakõrgkoolis

Kati Nõuakas

Lektor; transpordi ja logistika ning ostu- ja hankekorralduse õppekava juht; Aasta õppejõud 2019

kati.nouakas[ät]tktk.ee

666 4567

Ruum 124

CV-ETIS

Tiiu Rivis

Vastuvõtu ja õppeanalüüsi spetsialist

tiiu.rivis[ät]tktk.ee

666 4521

Ruum 109


  • Jaga: