Prindi

Ostu- ja hankekorraldus

Ostu- ja hankekorraldus on Eestis kiiresti arenev valdkond, kus nõudlus heade kõrgharitud spetsialistide järgi pidevalt kasvab. Spetsialistide puudust on kinnitanud näiteks sellised ettevõtted nagu ABB, Ericsson, Smarten, DHL, Itella jpt.

Professionaalne ostmine on oskus, mis parandab ettevõtte majandustulemusi ja efektiivsusnäitajaid. Kui seda teha oskamatult, siis ettevõte kaotab oma konkurentsivõime. Uus perspektiivikas eriala on vajalik Eesti majanduse konkurentsivõime tõstmiseks ning lõpetajate tulevased töökohad saavad olema nii riigi- kui erasektoris.

Ostu- ja hankekorraldus sobib neile, kes tunnevad huvi logistikasektori ning ostu- ja hankekorralduse vastu. Kooli lõpetamine annab kõrge konkurentsivõime nii transpordi- ja logistikasektoris kui muude valdkondade ostu- ja hankeprotsesside korraldaja või -juhina.

Suur osa õppetööst toimub uues moodsas logistikalaboris, kus omandatakse süsteemsed teadmised ostu- ja hankeprotsessidest, tarneahela juhtimisest ning logistika alased teoreetilised teadmised ja praktilised oskused. Õpitakse tundma ostu- ja hankekorralduse probleeme ning omandatakse oskused neile reaalseid lahendusi pakkuda.

Õppetöös on oluline koostöö Tallinna Tehnikakõrgkooli instituutide vahel. Lisaks teoreetilistele ainetele ja praktikumidele on õppetöös oluline roll praktikatel ettevõtetes, mis annavad reaalse kogemuse konkreetses töökeskkonnas.

Lõpetajate peamine edasiõppimise võimalus on Tallinna Tehnikaülikooli logistika ja tarneahela juhtimise magistriõppes, aga õpinguid võib jätkata ka välismaal. Ka õpingute ajal on võimalik õppida vahetusüliõpilasena mõnes välisülikoolis.

Õppekava

Lisainformatsioon:

Eduard Ševtšenko

Külalisprofessor, ostu- ja hankekorralduse õppekava juhi kt

eduard.sevtsenko[ät]tktk.ee

Ruum 124

CV-ETIS

Tiiu Rivis

Õppekorralduse spetsialist (vastuvõtt ja eksternõpe)

tiiu.rivis[ät]tktk.ee

666 4521

Ruum 106


  • Jaga: