Prindi

Rakendusgeodeesia

Geodeesia ehk maamõõtmine on teadus maa-alade kujutamisest plaanidel, kaartidel ja profiilidel, kasutades vastavaid mõõtmismeetodeid ja andmetöötlust. Geodeesial on ka vastupidine väljund- projekteeritud ehitise märkimistööd ja ehituse käigus teostatavad kontrollmõõtmised. Geodeesia täiustub pidevalt koos elektroonika ja digitehnoloogia arenguga ning tänapäeval ei saa ühtegi hoonet ega teed ehitada ilma geodeetideta.

Juba esimestest kursustest alates kasutavad üliõpilased õppetöös kaasaegseid geodeetilisi instrumente: digitaalnivelliire, GPS-vastuvõtjaid jpm. Uuematest tehnoloogiatest käsitletakse laserskaneerimist, oluline osa on graafikaprogrammidel. Õpingute käigus omandavad tulevased geodeesiainsenerid põhjalikult klassikalise geodeesia põhitõed. Õppekava on tihedalt seotud hoonete ehituse ja teedeehituse õppekavaga, mis annab põhjalikud teadmised tegutsemaks geodeesia- ja ehitusvaldkonnas.

Õppetöös on teooria ja praktika omavahel tihedalt seotud, mis võimaldab omandatud teadmised tervikuks liita. Osa praktikaid viiakse läbi õppekeskkonnas ja pikem, 4-kuuline inseneripraktika, toimub geodeesiaettevõttes. Teadmisi on võimalik täiendada Euroopa ülikoolides vahetusüliõpilasena või sooritada praktika välismaal. Eriala lõpetanud saavad jätkata õpinguid magistriõppes.

Haritud geodeesiainsenerid on tööturul väga oodatud ning leiavad huvitava ja vaheldusrikka töö nii avalikus kui erasektoris.

Rakendusgeodeesia õppekava vilistlased töötavad ettevõtetes nagu Nordecon AS, Sirkel&Mall OÜ, Hades Geodeesia OÜ, EXACT Geomark AS, Raxoest OÜ, A Geo OÜ, Georam OÜ, AS Connecto Eesti, Reib OÜ, Ida-Viru Geo OÜ, AV Geodeesia OÜ, Geodeesia24 OÜ, TOP Geodeesia OÜ, Hadwest OÜ, Reaalprojekt OÜ.

Õppekava

Lisainformatsioon:

Raivo Ranne

Juhtivlektor; rakendusgeodeesia õppekava juht

raivo.ranne[ät]tktk.ee

666 4551

Ruum 216

CV-ETIS

Tiiu Rivis

Õppekorralduse spetsialist (vastuvõtt ja eksternõpe)

tiiu.rivis[ät]tktk.ee

666 4521

Ruum 106

 

 

 

 


  • Jaga: