Prindi

Rakendusgeodeesia

Geodeesia täiustub pidevalt koos elektroonika ja digitehnoloogia arenguga ning tänapäeval ei saa ühtegi hoonet ega teed ehitada ilma geodeetideta. Noored  geodeesiainsenerid on väga oodatud ning leiavad hea töö nii avalikus kui erasektoris. 

Juba esimestest kursustest alates  kasutavad üliõpilased õppetöös kaasaegseid geodeetilisi instrumente: digitaalnivelliire, GPS-vastuvõtjaid jpm. Uuematest tehnoloogiatest käsitletakse laserskaneerimist, oluline osa on graafikaprogrammidel. Samas omandavad tulevased geodeesiainsenerid põhjalikult klassikalise geodeesia põhitõed. Õppekava on tihedalt seotud hoonete ehituse ja teedeehituse õppekavaga, mis annab põhjalikud teadmised tegutsemaks geodeesia- ja ehitusvaldkonnas.

Õppetöös on teooria ja praktika omavahel tihedalt seotud, mis võimaldab omandatud teadmised tervikuks liita. Osa praktikaid viiakse läbi õppekeskkonnas ja pikem, 4 kuuline inseneripraktika, toimub geodeesiaettevõttes. Võimalik on täiendada teadmisi Euroopa ülikoolides vahetusüliõpilasena või teha praktika välismaal. Lõpetanud saavad jätkata õpinguid magistriõppes.

Rakendusgeodeesia eriala lõpetanud töötavad ettevõtetes nagu Nordecon, Sirkel&Mall, Hades Geodeesia, EXACT Geomark, Raxoest, A Geo, Georam, Eltel Networks, Reib, Ida-Viru Geo, AR Geodeesia, Geodeesia24, TOP Geodeesia, Hadwest, Reaalprojekt.

Õppekava

Lisainformatsioon:

Raivo Ranne

Dotsent; Rakendusgeodeesia õppekava juht

raivo.ranne[ät]tktk.ee

666 4548

Ruum 216

CV-ETIS

Tiiu Rivis

Vastuvõtu ja õppekorralduse spetsialist

tiiu.rivis[ät]tktk.ee

666 4521

Ruum 109

 

 

 


  • Jaga: