Prindi

Robotitehnika

Robotitehnika (Robotics Engineering) on uus tase tehnika-, tootmis- ja tehnoloogiaõppes.

Robotitehnikas tegeldakse peamiselt tööstusliku robootika, tänapäevaste tootmisseadmete, tootearenduse ja elektroonikaga, aga ka droonide, isesõitvate paatide ja autode ning põllumajandusmasinate ja robotkodumasinatega.

Kasvava nõudlusega tulevikueriala on vajalik ettevõttes, mis projekteerib, toodab, paigaldab, programmeerib ja hooldab robotseadmeid või -süsteeme.

Õppekavas on palju programmeerimisega seotud aineid: programmeerimise alused, mikrokontrollerid, tööstuskontrollerite ja -robotite programmeerimine, seadmete internet. Valdkonnast võimalikult laia pildi saamiseks sooritatakse lisaks ettevõttepraktikale projektitöid, näiteks ehitatakse robot täiesti nullist.

Eestis ainulaadses tööstus 4.0 laboris tehakse läbi täielikult robotiseeritud tehase tootmisprotsesse, modelleeritakse päriselu olukordi, kaasates roboteid ja lisades uusi lülisid tootmistsüklisse.

Tulevased tööstusjuhid ja tootmisinsenerid teevad koostööd masinaehituse ja elektritehnika üliõpilastega, et saada koostöökogemus ja laiem tunnetus insenerivaldkonnast. Mõistes protsesside seotust ja suurt pilti suudavad spetsialistid hiljem ettevõttes töötades pakkuda ökonoomseid ja ainulaadseid lahendusi.

TTK õppetöös on suur rõhk praktikal. Pärast nelja-aastast õpet saab bakalaureusekraadiga võrdse diplomi. Pea 100% TTK lõpetajatest leiab töö või jätkab magistriõppes.

Õppekava

Tööstus 4.0 labor Tallinna Tehnikakõrgkoolis

Lisainformatsioon

Samo Saarts

Lektor, robotitehnika õppekava juht

samo.saarts[ät]tktk.ee

Ruum B-202

CV-ETIS

Tiiu Rivis

Õppekorralduse spetsialist (vastuvõtt ja eksternõpe)

tiiu.rivis[ät]tktk.ee

666 4521

Ruum 106

 


  • Jaga: