Prindi

Rõiva- ja tekstiiliala ressursikorraldus

Rõiva- ja tekstiiliala ressursikorralduse õppekava juht on Evelin Vaab.

Õppetöö: Nominaalne õppeaeg on 4 aastat, 240 EAP.

Miks rõiva- ja tekstiiliala ressursikorraldus? Traditsioonilisel rõivaalal toimub areng virtuaaltehnoloogia suunas, seega ootab rõivaala valinuid ees tulevik, milles on innovatsiooni ja loovuse arendamist. Paindlikkus ja turulähedus on võtmesõnad, mis aitavad Eesti rõiva- ja tekstiilitööstusel püsida konkurentsivõimelisena Euroopa Liidus ja maailmas.

Rõiva- ja tekstiiliala on globaalne – lihtsustatult võib tootearendust näha ka nii: moekunstnik ühes, tehniline disainer teises, materjalide ostja kolmandas, kollektsiooni müüja neljandas, valmistajad-tootjad viiendas riigis või riikides. Seda võimaldavad erialaarvutiprogrammid, kaasaegne info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ning nutikalt teadlik ressursside korraldamine selles protsessiahelas.

Rõiva- ja tekstiiliala ressursikorralduse (ostu- ja müügitöö) õppekava alusel omandatakse teadmised rõiva- ja tekstiiltoodetest, -tootmisest, tekstiilmaterjalidest, disainist, õmblustehnoloogiast, turundusest, ostu- ja müügitööst, logistikast, kaubandusest, klienditeenindusest, erialastest arvutiprogrammidest jne.

Pärast lõpetamist saadakse rakenduskõrghariduse diplom ja õigus jätkata õpinguid magistriõppes nii Eesti kui ka teiste riikide kõrgkoolides ja ülikoolides.

Lõpetanu võib töötada tootmis- või kaubandusettevõttes, tegeleda tootmis- ja äritegevuseks vajalike materjalide, seadmete, protsesside ning toodete sisseostuga ja müügiga, turundusega, tootearendusega, logistika korraldusega.

Näiteid ettevõtetest, kus rõiva ja tekstiili instituudi lõpetanud töötavad:

AS Baltika, Baltic Fibres OÜ, Kaubamaja AS, H&M AB, AS Profline, AS Sangar, AS Wendre, Otto Bock Estonia AS, Põldma Kaubanduse AS jpt.

 


Õppekava

Lisainformatsioon:

Evelin Vaab

Assistent; Rõiva- ja tekstiiliala ressursikorralduse õppekava juht

evelin.vaab[ät]tktk.ee

666 4562

Ruum 414

Tiiu Rivis

Vastuvõtu ja õppeanalüüsi spetsialist

tiiu.rivis[ät]tktk.ee

666 4521

Ruum 109


  • Jaga: