Prindi

Sotsiaaltöö

Sotsiaaltöö sobib inimesele, kellele lähevad korda teiste inimeste mured ning kes soovib ühiskonda hoolivamaks muuta. Hea ettevalmistusega empaatilisi sotsiaaltöötajaid vajavad nii riigi- ja omavalitsusasutused kui eraettevõtted. Sotsiaaltöötaja haridus annab hea baasi ka omal käel tegutsemiseks juhuks kui näed oma tulevikku sotsiaalse ettevõtjana.

Sotsiaaltöötaja amet eeldab sallivust ja pühendumust, head pingetaluvust ja empaatiavõimet, vastutustunnet ning väga head suhtlemis- ja koostööoskust. Õpingud annavad põhjalikud teadmised psühholoogiast, nõustamisest ja klienditööst ning sotsiaalpoliitikast ja hoolekandesüsteemist.

Õppetöö on sihtgrupipõhine ning üliõpilased saavad hea ettevalmistuse tööks laste ja perede, eakate ning erivajadustega inimestega. Õpingute eesmärk on valmistada ette spetsialiste, kes suudavad edendada inimeste heaolu ja aidata kaasa sotsiaalsetele muutustele nii üksiku abivajaja, kogukonna kui terve ühiskonna tasandil.

Rakenduskõrgharidusele kohaselt on õppetöös suur osakaal praktikal. Praktilisi oskusi õpitakse õppelaboris ning õppetööst tervelt kuuendiku moodustab praktika sotsiaalhoolekande asutustes ja ettevõtetes.

Sotsiaaltöö eriala lõpetajad võivad töötada sotsiaaltöötajana valla- või linnavalitsuses, sotsiaal- või tervishoiuasutuses, kriminaalhoolduses jm. Pärast lõpetamist võib õpinguid jätkata Tallinna Ülikooli või Tartu Ülikooli magistriõppes.

Sotsiaaltööd õpitakse Tallinna Tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituudis Lääne-Virumaal Mõdrikul. Mõisakompleksis asuv õpikeskkond on unikaalne, samas kaasaegne. Instituudis töötavad kogemusega õppejõud, kes on oma ala hinnatud praktikud.

Õppekava

Lisainformatsioon:

Helen Kool

Lektor, Aasta õppejõud 2020, sotsiaaltöö õppekava juht

helen.kool[ät]tktk.ee

3295975

Ruum G203; Tiigivahe tee 1, Mõdriku, Lääne-Virumaa

Reet Niilus

Õppekorralduse spetsialist, majandusarvestuse õppekava juht

reet.niilus[ät]tktk.ee

329 5956

Ruum A106; Tiigivahe tee 2, Mõdriku, Lääne-Virumaa

Pille Koit

Õppekorralduse spetsialist

pille.koit[ät]tktk.ee

3295962

Ruum A108; Tiigivahe tee 2, Mõdriku, Lääne-Virumaa


  • Jaga: