Prindi

Teabehalduse ja infosüsteemide korraldamine

Tänaste ettevõtete ja organisatsioonide tegevus tugineb suures osas infole ja teadmistele ning ettevõtete edukus sõltub info kvaliteedist ja juurdepääsust sellele. Infotehnoloogia osa nii äris kui avalikus sektoris kasvab iga päevaga ning uuenduste eesmärgiks on vähendada bürokraatiat ning säästa aega ja raha.

Kui näed oma tulevikku selle kiiresti areneva valdkonna tegusa tippspetsialistina, siis vali erialaks teabehaldus ja infosüsteemide korraldamine. Tegu on Eestis unikaalse õppekavaga, millel on kaks peaeriala – juhiabi töö ja infosüsteemide korraldamine.

Kuna valdkond eeldab laialdasi teadmisi ja oskusi, siis õpitakse nii majandust, infosüsteemide kasutamist, info- ja kommunikatsioonitehnoloogiat, personalitöö korraldamist, juhtimist, arvutivõrgu riist- ja tarkvaralahenduste ülesehitust jpm. Lisaks arendatakse koostöö- ja suhtlemisoskusi ning info leidmise ja analüüsimise oskust.

Õppetöös on suur osa praktikal, mis toimub reaalsetes ettevõtetes ning selliselt saab juba õpingute käigus tulevasest tööst hea ülevaate. Omandatud oskusi ja teadmisi võib rakendada töötades juhiabina, juhtkonna assistendina, büroojuhina, dokumendihalduse juhtivspetsialistina või infosüsteemide haldamise ja arendamisega seotud ametikohtadel.

Õppekava kuulub riiklikult eelisarendatavate valdkondade nimekirja ja nii on üliõpilastel võimalik taotleda riiklikku tasemeõppe toetust.

Teabehaldust ja infosüsteemide korraldamist saab õppida Tallinna Tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituudis Lääne-Virumaal Mõdrikul. Mõisakompleksis asuv õpikeskkond on unikaalne, samas kaasaegne. Instituudis töötavad kogemusega õppejõud, kes on oma ala hinnatud praktikud

Õppekava

Lisainformatsioon:

Heli Freienthal

Lektor; teabehalduse ja infosüsteemide korraldamise õppekava juht

heli.freienthal[ät]tktk.ee

3295961

Ruum A121; Tiigivahe tee 2, Mõdriku, Lääne-Virumaa

Reet Niilus

Õppekorralduse spetsialist, majandusarvestuse õppekava juht

reet.niilus[ät]tktk.ee

329 5956

Ruum A106; Tiigivahe tee 2, Mõdriku, Lääne-Virumaa

Pille Koit

Õppekorralduse spetsialist

pille.koit[ät]tktk.ee

3295962

Ruum A108; Tiigivahe tee 2, Mõdriku, Lääne-Virumaa


  • Jaga: