Prindi

Tööstustehnoloogia ja turundus

Eesti majanduse konkurentsivõime tõstmiseks on vaja suurendada kõrgemat lisaväärtust loovate inimeste arvu. Eelkõige on suur vajadus tehnikat tundvate inimeste järele.

Hetkel on tehnikavaldkondade asjatundjad murekohaks välja toonud, et kõrgkoolidest oodatakse järjest enam praktilisemate oskustega, kuid samal ajal nö suure pildi nägemise võime ja suurepäraste suhtlemisoskustega töötajaid. Koostöös reaalsete tööturu vajadustega on loodud õppekava tööstustehnoloogia ja turundus.

Õppetöös on 70 protsenti ainetest on seotud tehnika ning 30 protsenti turundusainete omandamisega.

Tallinna Tehnikakõrgkoolis keskendutakse õppetöös esmalt alusainetele, mille hulka kuuluvad reaalained, graafika ning sissejuhatavad majandusained, et luua tugev baasteadmiste pagas. Seejärel keskendutakse süvitsi tehnikavaldkondades kasutatavatele materjalidele, tööstustehnoloogiate ning tehnikateadmiste omandamisele. Turunduse ainete raames saab ülevaate majanduse seostest ettevõtlusega, toodete turustamisest ja rahanduslik-õiguslikust juhtimisest. Süvendatud majandusained annavad teadmised ettevõtte rajamiseks ja jooksvaks ning strateegiliseks juhtimiseks, samuti müügi- ja turundustegevuste korraldamiseks.

Eriala on universaalne ja ainulaadne Eestis, mis võimaldab lõpetajal nii müügi-insenerina kui ka projektijuhtina töötada ettevõtetes, mis toodavad või vahendavad kõrgtehnoloogilisi tehnomaterjale või seadmeid.

Edukatel õppijatel on võimalus viibida vahetusüliõpilasena praktikal või õppida mõnes Euroopa Liidu riigi kõrgkoolis, omandades rahvusvaheliselt tunnustatud diplomi ja täiendõppe. Õppekava läbinud üliõpilased saavad 6 taseme mehaanikainseneri esmakutse. Peale õpinguid Tallinna Tehnikakõrgkoolis saab jätkata magistriõppes Eesti ja teiste Euroopa Liidu riikide kõrgkoolides.

Tulevased töökohad: eriala lõpetajate töö on suuresti meeskonnatöö, mis eeldab avatust, initsiatiivi, julget mõtlemist, organiseerimisvõimet, suhtlemisoskust ja võõrkeeli. Sõltuvalt töökohast on lõpetajate põhitegevused seotud:

  • projektide juhtimise ja haldamisega;
  • rahaliste ressursside planeerimise ja hindamisega;
  • toodete kvaliteedi kontrollimisega;
  • tehnilise dokumentatsiooni ettevalmistamisega;
  • läbirääkimistega;
  • meeskonna ja protsesside juhtimisega;
  • tootmise planeerimisega.

Näited vilistlaste töökohtadest:  kvaliteedispetsialist, insener-tehnoloog, müügijuht, tootespetsialist, turundusanalüütik, tootmisjuht, projektijuht, laoprotsesside insener.

Tööstustehnoloogia ja turunduse õppekava juht on Annika Koitmäe-Pihl.

Õppekava

Lisainformatsioon:

Annika Koitmäe-Pihl

Lektor, tööstustehnoloogia ja turunduse õppekava juht

annika.koitmae[ät]tktk.ee

666 4572

Ruum 114

Tiiu Rivis

Vastuvõtu ja õppeanalüüsi spetsialist

tiiu.rivis[ät]tktk.ee

666 4521

Ruum 109  • Jaga: