Prindi

Transport ja logistika

Logistika on rahvusvaheliste võimalustega kõrgtehnoloogiline tulevikueriala, kus juba täna kasutatakse andmeid edastavate kiipidega konteinereid ning tehisintellekt leiab kõige efektiivsema mooduse kaupade liigutamiseks.

Transport ja logistika on tihedalt seotud kogu majandusega ning sellest sõltuvad kõik ettevõtted, olgu selleks siis filmifestivali korraldaja või traditsiooniliselt valdkonnaga seotud transpordiettevõtted. Logistikutest sõltub logistikatoimingute efektiivsus ja kogu ettevõte konkurentsivõime.

Tehnoloogia arenedes ning konkurentsi tihenedes kasvab logistikaprotsesside strateegilise juhtimise tähtsus. Seetõttu keskendub Tallinna Tehnikakõrgkooli logistikaõpe ettevõtte kõigi logistikatoimingute komplekssele käsitlemisele ning üliõpilased omandavad nii erinevate logistikatoimingute kui ka logistika kui terviku juhtimiseks vajalikud teadmised ja oskused.

Üliõpilaste käsutuses on põhjamaades ainulaadne interaktiivne logistika simulatsioonilabor, mis võimaldab läbi mängida kogu tänapäevase tarneahela protsessid. Labor on ka demokeskus valdkonna kõige uuematele lahendustele, kus on võimalik teha katseid ning testida logistika-, transpordi- ja ekspedeerimissüsteeme.

Õppetöös on oluline koostöö Eesti oma valdkonna juhtivate ettevõtetega, mis pakuvad üliõpilastele praktikavõimalusi. Ettevõtetes töötavad hinnatud spetsialistid jagavad aga oma kogemusi külalislektoritena koolis.  

Tihe koostöö ettevõtetega annab parima praktilise hariduse ja head võimalused pärast lõpetamist kohe tööle asuda. Tallinna Tehnikakõrgkooli lõpetanud transpordi- ja logistikainsenerid töötavad edukalt mitte ainult veonduse ja ekspedeerimise ning tootmisega tegelevates ettevõttes, vaid pea kõigis majandussektorites.

Õppekava

Lisainformatsioon:

Kati Nõuakas

Instituudi direktori KT; Juhtivlektor; transpordi ja logistika õppekava juht; Aasta õppejõud 2019

kati.nouakas[ät]tktk.ee

666 4567

Ruum 124

CV-ETIS

Tiiu Rivis

Õppekorralduse spetsialist (vastuvõtt ja eksternõpe)

tiiu.rivis[ät]tktk.ee

666 4521

Ruum 106

 

Logistikaseminar on alates pikaajalise traditsiooniga Tallinna Tehnikakõrgkooli III kursuse tudengite korraldatav logistika suursündmus, millel on igal aastal ligi 250 osavõtjat.

Korraldusmeeskonnale on antud vabad käed seada kokku teemablokid ja esinemiskava, määrata toimumisaeg- ja paik ning leida potentsiaalsed koostööpartnerid. Seminari eesmärk on luua kasulikke kontakte üliõpilaste ja ettevõtjate vahel ning tutvustada aktuaalsemaid teemasid äri- ja logistikavaldkonnas.


  • Jaga: