Prindi

SAIS

Sisseastumise infosüsteem SAIS on kandidaadi jaoks mugav, andes selge ülevaate kandideerimise hetkeseisust. Kogu info sisseastumise kohta on koondatud ühte süsteemi – SAIS-is on liidetud info haridusasutuste konkurssidest, esitatud avaldustest ja sisseastumiseksamitest, samuti kandidaadi positsioonist konkursside pingeridades. SAIS pärib andmeid erinevatest riiklikest süsteemidest nagu Rahvastikuregistrist, Eesti Hariduse Infosüsteemist ja Eksamite Infosüsteemist ning tagab, et neid näevad ainult selleks volitatud vastuvõtutöötajad.

Süsteem on kasutajasõbralikum ja paindlikum ka õppeasutustele, võimaldades vastuvõtutöötajatel mugavamalt kandidaadiga suhelda, esitatud avaldusi menetleda. SAIS aitab korraldada ülejäänud vastuvõtuprotsessi kuni kooli sisse saamiseni, sh teadete vahendamist kooli ja kandidaadi vahel, õppekoha vastuvõtmist või sellest äraütlemist jne.

SAIS-i saab sisse logida ID-kaardi, Mobiil-ID ja HarID-i konto kaudu. Abistav juhend logimise probleemide korral:

Avalduse esitamise käigus kasuta registrite vahelise andmevahetuse uuendamiseks nuppu “Värskenda”, kui algselt ei kuvata avaldusele kõiki kandideerimiseks vajalikke andmeid või andmed on muutunud.

Küsimused/vastused:

 

Mida teha kui avaldusele ei tule lõpetatud koolide, lõputunnistuse andmeid jms?

On kolm teed: laadida oma avaldusele vajalikud dokumendid või saata digiallkirjaga lõpudokument ja hinneteleht Sinu avaldusel kirjas olevale vastuvõtutöötajale või tulla kooli vastuvõttu ja kaasa võtta lõpetatud kooli lõputunnistus koos hinnetelehega (originaal). Vastuvõtt on avatud nii TTK peamajas Tallinnas, Pärnu mnt 62 kui ka TTK teenusmajanduse instituudis, Lääne-Virumaal, Mõdrikul vastuvõtuperioodil tööpäevadel kl 9-14ni.

Soovin kandideerida kutsekeskhariduse alusel. Kas ma saan esitada avalduse SAISis?

Avaldus tuleks esitada SAISis ja kui süsteem ei leia sinu haridusandmeid, tuleks avaldusele laadida vajalike dokumentide failid.

Mida teha kui avaldust täites tekivad küsimused?
Võta ühendust kooli vastuvõtutöötajaga, tema aitab ja annab nõu, vastuvõtutöötaja kontaktid on Sinu avaldusel.

Telefon: 6664521, vastuvott@tktk.ee. (tööpäevadel kella 9-15ni).

Kui kandidaat on kinnitanud ühte kooli oma sisseastumissoovi – vajutades linki “jah, soovin sisse astuda”, kas ta siis enam teistesse, kuhu ta võiks oma tulemuste poolest samuti vastuvõetud saada, ei saa sisse astuda või saab kõigisse nõusoleku anda ja siis kunagi hiljem otsustada kuhu ta tegelikult läheb?
Igal koolil on vastuvõetavate tudengite väljakuulutamise ja õppetööle registreerimise ajad erinevad. Kandidaat peab arvestama erinevate koolide registreerimisperioodide lõppkuupäevi. Registreerimistähtaja möödalaskmine tähendab loobumist vastavast õppekohast. Korraga saab kinnitada ühe õppekoha, uut valikut ei saa enne kinnitada, kui varasem on tühistatud.


  • Jaga: