Prindi

Sisseastumiskatsed ja testid

Tallinna Tehnikakõrgkoolis toimuvad 2021/2022 õa. sisseastumiskatsed ja testid järgmistel õppekavadel:

1. Autotehnika
vastuvõtutest
2. Rakendusarhitektuur
joonistamine ja kompositsioon

***

Tallinna Tehnikakõrgkool korraldab akadeemilise testi, mis ei ole kohustuslik, kuid annab kandideerimisel kuni ühe lisapunkti. Nii on testi edukal sooritamisel on võimalik konkursi punktisummat oluliselt kasvatada.

Testi saavad teha kandideerijad, kes esitavad avalduse vastuvõtu perioodil 1.-30.06.2021 TTK akadeemilise testi konkursile sisseastumise infosüsteemis SAIS.

Akadeemilise testi eesmärgiks on hinnata Sinu valmisolekut kõrgkooliõpinguteks, andes ülevaate Sinu teadmistest. Küsimustes on esindatud järgmised valdkonnad: sotsiaal-poliitika, ühiskonnakorraldus, loogika, matemaatika ja keeleoskus.

Testitulemus kuni 1 lisapunkt lisatakse Sinu punktisummale konkursi pingereas.
Näide: Kandidaadi lõputunnistuse keskmine hinne on 3,5. Sellele lisandub akadeemilise testi tulemus 0,78 punkti. Kokku saab kandidaat konkursil 4,28 punkti.

Kui oled esitanud avalduse kahele TTK konkursile, siis ei pea akadeemilist testi teist korda tegema – tulemust on võimalik arvestada mõlema konkursi juures.

Testi sooritatakse arvutis testikeskkonnas EIS ja vastamiseks on aega 30 minutit. Testi tegema tulles ära unusta isikut tõendavat dokumenti. Arvutusülesannete lahendamiseks võid kaasa võtta paberi ja pliiatsi ning kalkulaatori.

TTK akadeemilist testi on võimalik sooritada ainult eelnevalt SAIS-keskkonnas registreerunud kandidaatidel 6. ja 7. juulil Tallinna Tehnikakõrgkooli peamajas, Pärnu mnt 62 või teenusmajanduse instituudis Mõdrikul, Tiigivahe tee 2. Testi toimumise kellaaja ja ruumi saad teada peale oma avalduse kinnitamist SAISis.

NB! Akadeemilist testi ei saa sooritada autotehnika ja rakendusarhitektuuri õppekava konkurssidel, kus on eraldi vastuvõtutestid või -katsed.

***

Eesti keelest erineva emakeelega sisseastuja, kes pole sooritanud eesti keele riigieksamit emakeelena ja kellel puudub eesti keele kui teise keele riigieksami tulemus või kelle eesti keele B2 tasemeeksami tulemus on alla 70 punkti, saavad sooritada eesti keele testi.


  • Jaga: