Prindi

Erasmus õpingud

Hea üliõpilane! 

Õpingutele kandideerimistähtajad:
15. aprill sügissemestriks
15. oktoober kevadsemestriks

Õpingute periood on 3 kuni 12 kuud.

ERASMUSega välismaale suundumiseks lähtu järgnevatest sammudest: 

  1. vali välisõpinguteks partnerkool
  2. esita välisõpingutele mineku taotlus instituudi juhiabile. Sinu soovist teavitatakse partnerkõrgkooli.
  3. koosta õpileping (Learning Agreement), kooskõlasta see oma õppekava juhiga, lisa dokumentidele kinnitatud hinneteleht ning saada kõik nõutud dokumendid tähtajaks partnerkõrgkooli
  4. esita partnerkooli saadetud kinnituskiri (Acceptance Letter) ja kinnitatud õpileping (Learning Agreement) instituudi juhiabile
  5. tee OLS keeletest (saadetakse e-mailile) 
  6. tegele praktiliste küsimustega: majutus, transport, kindlustus ja arstiabi sihtriigis.
    NB! Vali kindlustuspoliis, mis sisaldaks ka vastutuskindlustust.
    Tutvu Erasmus tudengi õiguste ja kohustustega siin
  7. allkirjasta stipendiumilepingud
  8. oota Erasmus+ stipendiumi 80% väljamakset + reisitoetust 150 eur
  9. soorita õpingud välismaal
  10. õpilepingu muudatused kooskõlasta instituudiga.
    NB! Kõik muudatused tuleb kirjalikult sisse viia ka õpilepingusse (õpilepigu “During the Mobility” osa)
  11. tagasi tulles vormista viie nädala jooksul ülekandmisavaldus (õpingud) ning vii instituuti kinnitamiseks
  12. esita kinnitatud ülekandmisavaldus, õpinguid tõendav kinnituskiri ja hinneteleht ÕISi koordinaatorile, kab. 102 I korrusel
  13. täida veebiaruanne (Participant Report) ja soorita tagasituleku keeletest (saadetakse automaatselt e-mailile)
  14. kui kõik eelnevad kohustused on täidetud, saad Erasmus+ toetuse 20% väljamakse

NB! Stipendiumite esimene väljamakse on 80% perioodi kogusummast ning 20% jääkmakse tehakse pärast õpingute sooritamist ja vajalike dokumentide esitamist. Stipendiumi lõplik suurus sõltub õpingute perioodi pikkusest. Perioodi pikenemise või lühenemise korral palun teata võimalikult kiiresti kodukooli rahvusvaheliste suhete osakonda ja/või instituudi juhiabi. 

Üldinfo: erasmus[at]tktk.ee
Üldkoordinaator: Liisa Konsap liisa.konsap[at]tktk.ee

Instituutide koordinaatorid: 

Teenusmajanduse instituut: Jaana Siik jaana.siik[at]tktk.ee
Arhitektuuriinstituut: Kristina Aimla kristina.aimla[at]tktk.ee
Ehitusinstituut: Karin Lellep karin.lellep[at]tktk.ee
Logistikainstituut: Marju Viitmann marju.viitmann[at]tktk.ee
Ringmajanduse ja tehnoloogia instituut: Kristiina Baumeister kristiina.baumeister[at]tktk.ee
Rõiva ja tekstiili instituut: Helina Prints helina.prints[at]tktk.ee
Tehnikainstituut: Kaja Lattu kaja.lattu[at]tktk.ee

Välisõpingute ÕISi koordinaator: Kaidi Laks kaidi.laks[at]tktk.ee

eu-flag-erasmus_vect_pos


  • Jaga: