Prindi

Erasmus praktika

Hea tulevane ERASMUS-praktikant!

Praktikataotlusi saab esitada aastaringselt. Taotlus ja kolmepoolne praktikaleping tuleb esitada hiljemalt 2 nädalat enne praktika algust.

Praktika kestus:
vähemalt 2 kuud (kokku on võimalik Erasmus+ programmis osaleda 12 kuud ja võib kombineerida õppimist ja praktikat)
Kandideerimine: 1. kursus kuni 4. kursuse kevad (kuni 1. juuni)

Praktikat välisriigis on võimalik kombineerida seal töötamisega. Ettevõttest palga saamine ei takista Erasmus+ stipendiumi taotlemist.

Äsjalõpetante praktika: Erasmus+ praktika sooritada lõpetajatel, eeldusel, et leping sõlmitakse enne lõpetamist ja praktika peab olema sooritatud 12 kuu jooksul pärast lõpetamist.
NB! Äsjalõpetanu stipendiumi saamiseks tuleb vajalikud dokumendid esitada ajal, mil ollakse Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilaste nimekirjas (kuu aega enne lõpetamist või hiljemalt 1. juuniks).

ERASMUS+ praktikaga välismaale suundumiseks lähtu järgnevatest sammudest: 

  1. leia praktika sooritamiseks praktikbaas välismaal. Küsi nõu oma praktika juhendajalt TTKs või instituudi juhiabilt.*
  2. esita Erasmus+ praktika taotlus.
  3. koosta Erasmus+ praktikaleping (Training Agreement) ning kooskõlasta oma praktika juhendaja ning välisettevõttega 
  4. esita kinnitatud praktikaleping juhiabile või Erasmuse koordinaatorile
  5. täida avaldus välisüliõpilaseks vormistamiseks TAHVEL süsteemis
  6. tee OLS keeletest (saadetakse meilile) 
  7. tegele praktiliste küsimustega: majutus, transport, kindlustus ja arstiabi sihtriigis. Tutvu Erasmus tudengi õiguste ja kohustustega siin.
    NB! Praktikandil on kohustuslik omada praktikaperioodi ajal lisaks kehtivale ravikindlustusele ka  kahju- ja õnnetusjuhtumikindlustust. Kui viimast ei taga üliõpilasele praktikabaas, siis tuleb vastavalt programmi reeglite järgi sõlmida kindlustuslepped üliõpilasel endal.
  8. veendu, et sul on olemas Euroopa Ravikindlustuskaart
  9. allkirjasta stipendiumileping
  10. oota Erasmus+ toetuse stipendiumi esimest väljamakset
  11. soorita praktika välismaal
  12. tagasi tulles esita viie nädala jooksul instituuti praktikat tõendav praktika kinnituskiri ja ülekandmisavaldus
  13. edasta praktika ülekandmisavaldus ja praktika kinnituskiri välisõpingute õppekorralduse koordinaatorile (kab. 102 I korrusel, e-post allpool)
  14. soorita peale tagastulekut teine OLS keeletest (saadetakse meilile)
  15. täida veebiaruanne (Participant Report), mis saadetakse automaatselt meilile
  16. kui kõik eelnevad kohustused on täidetud, saad Erasmus+ toetuse teise väljamakse

NB! Stipendiumite esimene väljamakse on 80% perioodi kogusummast ning 20% jääkmakse tehakse pärast praktika sooritamist ja vajalike dokumentide esitamist. Stipendiumi lõplik suurus sõltub praktika perioodi pikkusest.

*Praktikakoha leiab üldjuhul tudeng ise.  Praktikabaasi otsimisel tuleb lähtuda ennekõike enda eriala praktika nõuetest. Praktikabaasiks võib olla mistahes ettevõte või organisatsioon (sh kõrgkool), mille tegevusala ja profiil sobivad konkreetse üliõpilase praktikale seatud nõuetega. Praktikabaasiks ei saa olla Euroopa Komisjon Euroopa Liidu programme menetlevad organisatsioonid. Praktikakohti saab otsida järgmistelt veebilehtedelt, samuti küsida nõu õppekava juhilt/praktika juhendajalt. 
PRAXIS
Erasmus Intern
Spain Internship
EurActive
Global Placement
Praktika Adidases
Placement in Portugal 

Üldinfo: erasmus[at]tktk.ee
Üldkoordinaator: Liisa Konsap liisa.konsap[at]tktk.ee

Instituutide koordinaatorid: 

Teenusmajanduse instituut: Jaana Siik jaana.siik[at]tktk.ee
Arhitektuuriinstituut: Kristina Aimla kristina.aimla[at]tktk.ee
Ehitusinstituut: Karin Lellep karin.lellep[at]tktk.ee
Logistikainstituut: Marju Viitmann marju.viitmann[at]tktk.ee
Tehnoloogia ja ringmajanduse instituut:  Helina Prints helina.prints[at]tktk.ee
Tehnikainstituut: Kaja Lattu kaja.lattu[at]tktk.ee

Välisõpingute õppekorralduse koordinaator: Kaidi Laks kaidi.laks[at]tktk.ee

eu-flag-erasmus_vect_pos


  • Jaga: