Prindi

Erasmus praktika

Hea tulevane ERASMUS-praktikant!

Praktikaitaotlusi saab esitada aastaringselt. 
Taotlus ja praktikaleping tuleb esitada hiljemalt 2 nädalat enne praktika algust.

Praktika kestus: 2 kuni 12 kuud. 
Kandideerimine: 1. kursus kuni 4. kursuse kevad (kuni 1. juuni).

Praktikat välisriigis on võimalik kombineerida seal töötamisega. Ettevõttest palga saamine ei takista Erasmus+ stipendiumi taotlemist.

Äsjalõpetante praktika: Erasmus+ praktika sooritada lõpetajatel, eeldusel, et leping sõlmitakse enne lõpetamist ja praktika peab olema sooritatud 12 kuu jooksul pärast lõpetamist. NB! Äsjalõpetanu stipendiumi saamiseks tuleb vajalikud dokumendid esitada hiljemalt 1. juuniks! 

ERASMUS+ praktikaga välismaale suundumiseks lähtu järgnevatest sammudest: 

  1. leia partnerettevõte välismaal
  2. esita taotlus instituudi juhiabile 
  3. koosta Erasmus+ praktikaleping (Training Agreement) ning kooskõlasta oma praktika juhendaja ning välisettevõttega 
  4. esita kinnitatud praktikaleping juhiabile 
  5. tee OLS keeletest (saadetakse e-mailile) 
  6. tegele praktiliste küsimustega: majutus, transport, kindlustus ja arstiabi sihtriigis. Tutvu Erasmus tudengi õiguste ja kohustustega siin.
    NB! Praktikandil on kohustuslik sõlmida nõuetekohane kahju-, ravi- ja õnnetusjuhtumikindlustus terveks praktikaperioodiks.
  7. veendu, et sul on olemas Euroopa Ravikindlustuskaart.
  8. allkirjasta stipendiumileping
  9. oota Erasmus+ toetuse 80% stipendiumi väljamakset + reisitoetust 150 eur
  10. soorita praktika välismaal
  11. tagasi tulles esita viie nädala jooksul instituuti praktikat tõendav praktika kinnituskiri ja praktika ülekandmisavaldus
  12. edasta praktika ülekandmisavaldus ja praktika kinnituskiri ÕISi koordinaatorile (kab. 102 I korrusel, e-post allpool)
  13. tee uuesti OLS keeletest (saadetakse e-mailile)
  14. täida veebiaruanne (Participant Report), mis saadetakse automaatselt e-mailile
  15. kui kõik eelnevad kohustused on täidetud, saad Erasmus+ toetuse 20% väljamakse

NB! Stipendiumite esimene väljamakse on 80% perioodi kogusummast ning 20% jääkmakse tehakse pärast praktika sooritamist ja vajalike dokumentide esitamist. Stipendiumi lõplik suurus sõltub praktika perioodi pikkusest.

Praktikakoha leiab üldjuhul tudeng ise. Praktikakohti saab otsida järgmistelt veebilehtedelt, samuti küsida nõu õppekava juhilt/praktika juhendajalt.
PRAXIS
Erasmus Intern
Spain Internship
EurActive
Global Placement
Praktika Adidases
Placement in Portugal 

Üldinfo: erasmus[at]tktk.ee
Üldkoordinaator: Liisa Konsap liisa.konsap[at]tktk.ee

Instituutide koordinaatorid: 

Teenusmajanduse instituut: Jaana Siik jaana.siik[at]tktk.ee
Arhitektuuriinstituut: Kristina Aimla kristina.aimla[at]tktk.ee
Ehitusinstituut: Karin Lellep karin.lellep[at]tktk.ee
Logistikainstituut: Marju Viitmann marju.viitmann[at]tktk.ee
Ringmajanduse ja tehnoloogia instituut: Kristiina Baumeister kristiina.baumeister[at]tktk.ee
Rõiva ja tekstiili instituut: Helina Prints helina.prints[at]tktk.ee
Tehnikainstituut: Kaja Lattu kaja.lattu[at]tktk.ee

Välisõpingute ÕISi koordinaator: Kaidi Laks kaidi.laks[at]tktk.ee

eu-flag-erasmus_vect_pos


  • Jaga: