Prindi

Erasmuse kogemused

 

Ehitusinstituudi üliõpilane Silver Kask käis 2020. sügissemestril Erasmusega õppimas Frederick Universitys Küprosel:
“Erasmusega otsustasin õppima minna seepärast, et see teeb õppeaja palju huvitavamaks ja see on väga hea võimalus näha teiste riikide kultuuri, inimesi ja loodust. Tänu Erasmusele kohtusin väga paljude erinevate inimestega üle kogu maailma, kellest paljudega suhtlen ka praegu ja ilmselt veel pikka aega. Vaatamata koroonapandeemiale toimus väga palju ühiseid üritusi teiste Erasmus tudengitega ja muidugi arendasin ka enda inglise keele oskust.”

Moetööstuse tudeng Triin Lumiste õppis 2019/20 aastal Accademia della Moda kõrgkoolis Itaalias:
“Erasmusest kuuldes teadsin kohe, et tahan seda võimalust ära kasutada. Accademia della Moda on väga kõrgel tasemel kool ja õppisin aasta jooksul seal rohkem kui oleks arvata võinud. Erasmus arendab väga su kohanemisvõimet ja õpetab teiste kultuuridega arvestama.”

TTK arhitektuuriinstituudi üliõpilane Katariina Grib käis 2020. aasta kevadel Erasmusega õppimas INSA de Strasbourgis Prantsusmaal: “Lendasin Prantsusmaale jaanuari lõpus olematu keeleoskusega ja ei kõhelnud oma valikus kordagi, sest nägin selles ainulaadset võimalust täita korraga paar enda unistust — prantsuse keel selgeks saada ja tutvuda lähemalt kultuuriga.”

Katariina räägib pikemalt oma kogemustest Erasmuse taskuhäälingus Spotifys ja oma postitustes Erasmuse tudengiblogis siin ja siin.

Ain Arras Saksamaal

Tehnikainstituudi tudeng Ain Arras õppis 2020/21 õppeaastal Augsburgi rakenduskõrgkoolis Saksamaal:
“Erasmus pakub tudengile ainulaadset võimalust seikluseks ja enese proovile panekuks. See on võimalus näha ja kogeda teist maastiku, kultuuri, kliimat, õppe ja töövormi, omades samas alati turvavõrku, mida pakuvad Erasmuse toetused ning oma ja väliskõrgkooli tugivõrgustik.”

Tutvu teiste lugudega:

Erasmuse tudengiblogi

Erasmuse taskuhääling


  • Jaga: