Prindi

E-õpe

Mis on e-õpe?

E-õpe on teadmiste omandamine internetiühendusega arvuti, mobiiltelefoni või mõne muu elektroonse seadme vahendusel. Õppija jaoks on e-õpe eelkõige mugav ja paindlik õppetöö vorm, mis võimaldab õppida vabalt valitud ajal ja kohas.

Tallinna Tehnikakõrgkoolis kasutatakse veebipõhist õpikeskkonda Moodle, kus üliõpilased saavad ligipääsu enamiku ainete õppematerjalidele. Moodle’is saab ka teha harjutusi, ülesandeid ja teste, osaleda aruteludes ning  saada tagasisidet ja ülevaadet esitatud töödest.

Tehnilised nõuded arvutile

Tehnilised nõuded õppija arvutile Moodle`i keskkonnas õppimiseks:

  • videoloengute jälgimiseks Interneti püsiühendus vähemalt kiirusega 1 MB/s
  • veebilehitseja ehk brauseri (Firefox, Chrome, Internet Exploreri vm) uusim versioon
  • veebisaidile ekool.tktk.ee on lubatud hüpikaknad (pop-up windows) (vt juhendid inglise keeles)
  • JavaScript on lubatud (vt juhendid inglise keeles)
  • kolmanda osapoole küpsised (third party cookies) on lubatud (vt juhendid inglise keeles)

Vajalik lisatarkvara:

Vaja võib minna veel:

  • kõlareid või kõrvaklappe (video ja audiomaterjalide jälgimiseks)
  • mikrofoni (audiokõnede ja-salvestuste tegemiseks)

E-õppe keskkond Moodle

Tallinna Tehnikakõrgkooli e-õppe keskkonna Moodle veebiaadress on http://ekool.tktk.ee/. E-õppe keskkonda saab siseneda ÕISi kasutajanime ja salasõnaga. Kui ÕISi salasõna on ununenud, logige ID-kaardi abil ÕISi ning uuendage seal oma salasõna. Kui ID-kaart puudub või ei tööta, on ÕISi sisselogimisaknas link “Registreeri/ määra uus salasõna”. Teil palutakse sisestada oma isikukood ning selle sobivusel saadetakse teie e-posti aadressile salasõna muutmise link.

Esmakordsel Moodle`isse sisenemisel täitke enda kohta küsitud andmeväljad: sisestage e-posti aadress, laadige üles enda pilt jne. Kursusele sisenemisel järgige õppejõult saadud juhiseid: kas piisab ainult registreerimisest või on esmakordselt kursusele sisenemiseks vaja teada ka salasõna. Salasõna annab teile kursuse õppejõud. Enda eemaldamiseks e-kursuselt, sisenege kursusele ning klõpsake lingil “Eemalda mind kursuselt” (sektsioon  ‘Seadistused’ ). Vaata ekraanivideot  “Kuidas saada ÕISi ja Moodle’i kasutajaks“. Pärast kooli lõpetamist või üliõpilase eksmatrikuleerimisel kaob üliõpilasel juurdepääs Moodle`i õpikeskkonda. Moodle`i õpikeskkonnaga seotud probleemide ja küsimuste korral kirjutage e-postil haridustehnoloog [at] tktk.ee.

TTK varamu

Tallinna Tehnikakõrgkoolis kirjastatud õppematerjalid asuvad TTK varamus http://eprints.tktk.ee/, mis on eraldi keskkond kooli elektroonsete õppematerjalide hoidmiseks, säilitamiseks ja kättesaadavaks tegemiseks. TTK varamu on avalik, kuid kuna õpikud on mõeldud ainult TTK tudengitele isiklikuks kasutamiseks, on neil ligipääsupiirang. Õppematerjali vaatamiseks või allalaadimiseks tuleb kõigepealt TTK varamu keskkonda sisse logida, kasutades oma ÕIS-i kasutajatunnust ja salasõna. Et soovitud õpikut leida, kasuta otsingut materjali tüübi järgi (link on otsingu lahtri all), vali teaduskond ja materjali tüüp (“õpik”). Enamik õppematerjale on paberkandjal olemas Tallinna Tehnikakõrgkooli raamatukogus, kus neid saab laenutada või osta (kui tiraaž ei ole läbi müüdud).

Pea meeles: õpikutest koopiate tegemine või muul viisil levitamine kolmandatele isikutele on keelatud.

Edukat kasutamist!

 


  • Jaga: