Prindi

Erasmus praktika

Hea tulevane ERASMUS-praktikant!

Praktikaitaotlusi saab esitada aastaringselt. 
Taotlus ja praktikaleping tuleb esitada hiljemalt 2 nädalat enne praktika algust.

Praktika kestus: 2 – 12 kuud. Ettevõttest palga saamine ei takista Erasmus stipendiumi taotlemist!
Kandideerimine: 1. kursus – 4. kursuse kevad (kuni 1. juuni). 

Lisaks on võimalik praktika sooritada lõpetajatel, eeldusel, et leping sõlmitakse enne lõpetamist ja praktika peab olema sooritatud 12 kuu jooksul pärast lõpetamist. NB! Äsjalõpetanu stipendiumi saamiseks tuleb vajalikud dokumendid esitada hiljemalt 1. juuniks! 

ERASMUS praktikaga välismaale suundumiseks lähtu järgnevatest sammudest: 

  1. leia partnerettevõte välismaal
  2. esita taotlus instituudi juhiabile 
  3. koosta praktikaleping (Training Agreement) ning kooskõlasta oma praktika juhendaja ning välisettevõttega 
  4. esita kinnitatud praktikaleping rahvusvaheliste suhete osakonda
  5. tee OLS keeletest (saadetakse e-mailile) 
  6. tegele praktiliste küsimustega: majutus, transport, kindlustus, arstiabi süsteem sihtriigis
  7. veendu, et sul on olemas Euroopa Ravikindlustuskaart 
  8. esita rahvusvaheliste suhete osakinda kinnitus(ed) kindlustuste kohta (kahju- (liability insurance) ja õnnetusjuhtumikindlustus
  9. esita rahvusvaheliste suhete osakonda mineku lennu-, laeva- vms. pilet
  10. allkirjasta stipendiumileping
  11. oota 80% stipendiumi väljamakset + reisitoetust 150 eur
  12. soorita praktika välismaal
  13. tagasi tulles tee uuesti OLS keeletest (saadetakse e-mailile) 
  14. esita instituuti praktikat tõendav praktika kinnituskiri, praktika ülekandmisavaldus
  15. täida veebiaruanne ja soorita tagasituleku keeletest (saadetakse automaatselt e-mailile) 
  16. saad 20% väljamakse

NB! Stipendiumite esimene väljamakse on 80% perioodi kogusummast ning 20% jääkmakse tehakse pärast praktika sooritamist ja vajalike dokumentide esitamist. Stipendiumi lõplik suurus sõltub praktika perioodi pikkusest.

Praktikakoha leiab üldjuhul tudeng ise. Praktikakohti saab otsida järgmistelt veebilehtedelt, samuti küsida nõu õppekava juhilt/praktika juhendajalt.
PRAXIS
Erasmus Intern
Spain Internship
EurActive
Global Placement
Praktika Adidases
Placement in Portugal 

Erasmus-programmi üldkoordinaator TTKs:
Triin Thalheim
e-mail: erasmus@tktk.ee
ruum 104 I korrusel 

Instituutide koordinaatorid: 
Arhitektuuriinstituut: Kristina Aimla, e-mail: kristina.aimla@tktk.ee
Ehitusinstituut: Marje Asper, e-mail: marje.asper@tktk.ee
Logistikainstituut: Marju Viitmann, e-mail: marju.viitmann@tktk.ee
Ringmajanduse ja tehnoloogia instituut: Kristiina Baumeister, e-mail: kristiina.baumeister@tktk.ee
Rõiva ja tekstiili instituut: Helina Prints, e-mail: helina.prints@tktk.ee
Tehnikainstituut: Epp-Maria Kreintaal, e-mail: epp-maria.kreintaal@tktk.ee

Õppeosakonna kontaktisik: 
Anne Rooste, õppeosakonna juhataja
e-mail: anne.rooste@tktk.ee
ruum 109 I korrusel 

eu-flag-erasmus_vect_pos


  • Jaga: