Prindi

Tuutorid

 

Kes on tuutorid?
Tuutor ehk üliõpilasest nõustaja toetab oma eriala või sellele lähedase eriala esmakursuslasi õpingute alustamisel kõrgkoolis. Tuutori poole võid pöörduda igas olukorras – nii õppimist kui isiklikku elu puudutavates küsimustes. Tema roll on aidata kaasa ühtsustunde tekkimisele ning sotsiaalsete võrgustike loomisele. Tuutorid on läbinud professionaalse koolitusprogrammi, mis viiakse läbi vastava väljaõppe saanud spetsialistide poolt.

Mida tuutorid teevad?
Tuutor aitab kõrgkoolieluga kohaneda, selgitades õppekorralduse põhitõdesid, pakkudes võimalust arutada mitmesuguseid probleeme üliõpilase seiskohalt ning andes nõu, kust vajalikku informatsiooni hankida ja kellelt edasist abi otsida. Sarnaselt professionaalsetele nõustajatele ei tee tuutorid tudengite eest ära nende kodutöid, valikuid ega otsuseid, kuid nad oskavad olla heaks neutraalseks kuulajaks ja nõustajaks, vajadusel õigete kontaktide vahendajaks. Tuutorid on aktiivsed ja sõbralikud vanema kursuse üliõpilased, kes aasta või paar tagasi on ise samad raskused edukalt ületanud ja seega head nõuandjad noorematele üliõpilastele. Tuutori korraldatud infotundidest ja muudest kohtumisvõimalustest tasub kindlasti osa võtta, nõu ja abi saamiseks võib aga julgelt ka igal muul ajal tuutori poole pöörduda.

Kust tuutoreid leida?
Ükski mure pole liiga väike, et tulla abi küsima ning ükski mure pole liiga suur, et sellele lahendust ei leiaks. Tuutor aitab, küsi julgelt!

Kontaktid

Jälgi tuutoreid ka instagrammis: ttktuutorid

 


  • Jaga: