Prindi

9. betooni tehnoloogiapäev tõi kokku saalitäie huvilisi21.10.2014

16.10.2014 toimus TTKs järjekordne, sedapuhku 9. betooni tehnoloogiapäev. Kuulajateks nii professionaalsed ehitajad kui ka tudengkond. TTK tudengite kõrval oli ettekandeid tulnud kuulama rohkesti ka tehnikaülikooli üliõpilasi.

Seekord kuulati nelja erinevat teemat. Kaks esimest käsitlesid betooni kui materjali ja kuidas kiudbetoonist tarindit arvutada. Kolmas teema käsitles hoonete lammutamist ja selle tegevuse keerukust reaalses keskkonnas. Ka TTK ehitusteaduskonna õppejõud ja tudengid on andnud märkimisväärse osa selle ehitusvaldkonna arendusse. Meie BIM labori ja lõputöö abil sai firma teavet-kogemusi, kuidas lammutustöid ette valmistada, läbi viia, kogu ehitustegevus täpsemaks ja kontrollitavamaks muuta.

Tehnoloogiapäeva lõpetas välislektor Patrick Zanen Saksamaalt, Wirtgen GmbH müügi- ja tootearenduse osakonna juht. Kui eelmisel aastal käsitleti betoonteede ehitamist Austraalias ja mujal maailmas (lektor Austraaliast eestlasest teedeinsener Arvo Tinn), siis seekordne lektor käsitles tehnikat, millega erinevaid betoonteede lahendusi ehitada, tuues rohkesti näiteid objektidelt kogu maailmast.

10. betooni tehnoloogiapäev toimub oktoobris 2015. (Ülevaate tegi tehnoloogiapäeva juht Jüri Tamm)

Betoonipäev

 

 


  • Jaga: