Prindi

Ajujahil osaledes on võimalik linnakorraldust mõjutades võita 3000 eurot16.10.2018

Tallinna Ettevõtlusamet paneb Ajujahil parimale linnakorraldust ja elukeskkonda mõjutavale äriideele välja 3000 euro suuruse eriauhinna, kandideerimistähtaeg on 28. oktoober.

Ajujahi konkurss ootab seekord ideid Tallinna elanike paremaks elukorralduseks, olgu selleks siis äpp, mis ennustab täpselt liiklusummikuid või kuidas saada kevadsula järel tänavad kiiremini ja paremini puhtaks.

Häid ja edukaid näiteid linnaelu nutikamaks ja mugavamast korraldusest leidub mitmeid. Viimaste aastate parimaks näiteks toob Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Kairi Vaher 2013. aastal Ajujahil osalenud elektrooniliste lukusüsteemiga jalgrattaparkla arendaja Bikeepi, kelle jalgrattaparklaid paigaldati alles augustis Tallinnasse veel juurdegi. „Bikeepi jalgrattaparklad lahendavad sobiva pusletükina täpset vajadust, julgustavad autoga liiklemise asemel kasutama jalgrattaliiklust ning on samas ka turvalised,“ selgitab uuenduslike äriideede vajadust linnaelu korraldamiseks Vaher. „Sarnaseid lahendusi oleme ka tänavu Ajujahiga otsimas.“

Ajujahile saab ideid esitada 28. oktoobrini siin.


  • Jaga: