Prindi

Alas-kuul AS toetas lõiketöötlustehnoloogia laborit20.03.2018

Ettevõtte esindaja Martin Keernik andis 13. märtsil üle TTK lõiketöötlustehnoloogia labori inventari täiendamiseks valitud lõikeriistad 14 000 euro väärtuses.

Keerniku sõnul aitavad tänapäevased Sandvik Coromant lõiketöötlusinstrumendid tõsta lõiketöötluse valdkonna efektiivsust, mida üliõpilased saavad koolisisestes praktikumides reaalselt kasutada. Sponsorluse käigus varustati kõik 8 Haas TL-1 tööpinki sisetöötlus- ja välitöötlusinstrumentidega.

Tehnikainstituudi lektor Madis Moor lisab, et nüüd on laboratooriumis võimalik kasutada uudseid plaatidega U-puure ning kroonpuure. „Viimase uuendusena saavad üliõpilased kasutada „Prime-Turning“ tehnoloogia lõikeinstrumente, mis peaks traditsiooniliste treimisoperatsioonidega võrreldes kahekordistama lõiketöötluse režiime ning suurendama efektiivsust 50% võrra“.

Alas-Kuul AS tegutseb aastast 1993. aastast ning tegeleb tööstusseadmete ja komponentide müügiga. Nende areaaliks on keevitusseadmed ja lisamaterjalid, metallilõikeinstrumendid, reduktorid, kompressorid ning vedrud ja erinevad masinaelemendid.


  • Jaga: