Prindi

Algklasside lapsed uudistasid inseneride maailma11.03.2016

Täna külastasid Tallinna Tehnikakõrgkooli Gaia kooli algklasside lapsed. Ürituse ühe eestvedaja Anneli Ramjala sõnul avame nõndamoodi lastele inseneeria maailma ukse ja tutvustame inseneri tööd.

„Ehitusteaduskonna eesmärk on pakkuda lastele positiivseid emotsioone. Usume, et selles vanuses pakutud emotsioon tuleb meelde siis, kui on elukutse valimise aeg. Koostöös teiste teaduskondadega on välja kujunenud põnev, 1,5 tundi kestev, teadusmatk“, selgitas Anneli.

Algatuseks korraldati lastele töötuba ehitusteaduskonna virtuaalreaalsuse laboris. „Pärast seda olid lapsed veel mõnda aega virtuaalses reaalsuses ja proovisid järgi, kas päris seinetest saab ka läbi liikuda“, kirjeldab Anneli töötoa mõju lastele.

Seejärel vaadati ringi autotehnika laboris, kus toimus ka tudengivormeli tutvustamine. „Imestus oli suur kui kuuldi, et vormel on siinsamas laboris tehtud“, lausub Anneli. Vaadati üle elavmale kostüümid, misjärel tekkis lastel suur soov neid selga proovida ja malet mängida. Tutvuti ka arhitekti tööga – lapsed kasutasid võimalust ja hakkasid tahvlil oma projekte looma.

„Kui kasutada laste sõnu, siis TTK-s nähtu oli lahe ja põnev“, ütleb Anneli päeva kokku võttes.

Huvi korral, algklasside lapsi kooliga tutvuma toomiseks, võib ühendust võtta Anneli Ramjalaga: anneli@tktk.ee


  • Jaga: