Prindi

Arhitektuuritudengid käisid vaatluspraktikal Amsterdamis25.05.2015

Aprilli lõpus-mai alguses viibisid TTK arhitektuuriinstituudi 2. kursuse üliõpilased ja õppejõud järjekordsel vaatluspraktikal, seekord Hollandis. Kuigi peamine sihtkoht oli Amsterdam, viis jaht põnevatele hoonetele seltskonna ka Rotterdami ja Utrechti kui suuremaid linnu nimetada.
Programmi ülesehitus oli selline, et üliõpilased saaksid ülevaate nii modernistliku arhitektuuri kujunemise tähtobjektidest ja tänapäeva moodsa arhitektuuri suundumustest kui ka Hollandi linnadest üldiselt. Väga elamuslik oli näha arhitektuuriklassiku Rietveld`i elamut Utrechtis, mille siseruumi läbimõeldus ja geniaalne transformeeritavus oli muljetavaldav!
Amsterdami eripalgelise olemuse ja arenguloo kõrval pakkus ka Rotterdam positiivse kogemuse sellest, kuidas arhitektuur mõjutab inimest ja kuidas on võimalik keskkonna kvaliteeti muuta ka üheainsa hoonega – Rotterdami keskväljakule kerkinud püstine hobuseraua-kujuline turuhoone-korterelamu on otsustavalt parandanud sõjas hävinud Rotterdami keskosa linnaruumi.
Võib-olla kõige suurema elamuse pakkus aga siiski üks väike objekt – 2. maailmasõja aegne punker, väike paksude betoonist seintega kaitserajatis mis, olles eksponeeritud looduses kui muuseumiobjekt oli meetrilaiuselt pooleks saetud, meetrilaiune keskosa eemaldatud ja selliselt külalistele avatud.
Vaatluspraktika oli väga intensiivne ja avas nii mõnegi üliõpilase silmad moodsale arhitektuurile!

Amsterdam, punker Rietveldi elamuRotterdam


  • Jaga: