Prindi

Belgia tudengite aktiivne vastlanädal TTKs18.02.2015

Vastlanädalal olid TTKs külas üliõpilased ja õppejõud Belgia Karel de Grote kõrgkoolist. 7 üliõpilast ja 2 õppejõudu – filosoofia professor Guido Verstraeten ja informaatika õppejõud Guy Seghers.
Saabumise päeval 16.02.2015 toimus aktiivne sisseelamine Eesti üliõpilasellu läbi Anneli Kaldoja juhendatud suhtlusringi Speed Dating. Speed Datingu raames said külalised kokku TTK üliõpilaste ja hetkel TTKs õppivate Erasmus üliõpilastega. Kohapeal loodud esmakontakte mindi õhtul edasi arendama juba bowlingu saali.
Järgmisel päeval toimusid külalisõppejõu Guido Verstraeteni loengud teemal „Technology and a Global Multicultural Society“ ning presentatsioonipäeva raames esinesid KdG üliõpilased ettekannetega TTK üliõpilastele. Seekord olid võõrustajateks TÖ 41 üliõpilased ainekursuse Oral and Written Communication raames (Sirje Truu). Mõned näited kõneks olnud teemadest: häkkimine ja selle vältimine, nutikad linnad (hetkel on maailmas 128 nutikat linna, ka Tallinn nende seas!) ja kuidas oma andmeid facebookis kaitsta (teha turvalisi passworde jne). Ettekanded tekitasid elavat huvi ning ärgitasid üliõpilasi edasistele aruteludele.

Edasiseks koostööks pandi idanema mõte luua chatroom TTK ja KdG üliõpilastele, kus õppurid saaksid õppejõudude juhendatud teemadel diskuteerida, panna proovile oma keeleteadmised ning saada uutmoodi rahvusvahelist kogemust.

Kokkuvõtteks: oli sisukas nädal, millest kasu tõusis nii üliõpilastele kui õppejõududele – tehti tööd, nähti vaeva; loodi uusi kontakte ja söödi vastlakuklit! (ülevaate kirjutas Britt Petjärv)


  • Jaga: