Prindi

Berliini haridusmess näitas üleilmseid trende kõrgkooli tutvustamisel28.04.2015

TTK töötajad Tiiu Rivis ja Malle Jürves külastasid 24.-25.04.2015 Berliinis toimunud 10. rahvusvahelist haridusmessi StudyWorld 2015. Mess oli suunatud eelkõige Saksa gümnaasiumilõpetajatele, et leida õppimisvõimalusi välismaal. Teiseks suureks sihtrühmaks olid üliõpilased, kes soovivad minna kas vahetusüliõpilaseks või praktikale Erasmus+ programmi raames.
Messil oli esindatud 160 eksponenti 25 riigist nii Euroopast, Aasiast, Ameerikast kui Austraaliast. Silma hakkas töine meeleolu messisaalides, paljudes boksides esindasid oma ülikooli õppejõud, valitses akadeemiline õhkkond. Kõige arvukamalt olid esindatud Saksamaa kõrgkoolid ja haridusorganisatsioonid, mitmete ülikoolidega oli väljas Suurbritannia, USA ja Hispaania. Eraldi boksis tutvustas Study in Estonia ingliskeelset tasemeõpet Eesti ülikoolides.
TTK partnerkõrgkoolidest olid esindatud Tampere Rakenduskõrgkool Soomest ja Jena Hochshule Saksamaalt. Erinevate riikide esitlustel jäid kõlama võimalused teaduskoostööks, stipendiumideks ja põnevateks kultuurilisteks elamusteks.

Berliini messBerliini messBerliini mess


  • Jaga: