Prindi

Betooniteater koolitas õppejõude20.01.2014

Projekti „Betooniteater“ raames toimus Tallinnas 16.-17.01.2014 koolitus, mille keskne teema oli kultuuri ja ärivaldkonna koostöö ning sellest sündiv innovatsioon. Projekti partneriteks on Tallinna Kultuurikatel, Tallinna Tehnikakõrgkool ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakond.

Projekti „Betooniteater“ eesmärk on omavahel põimida valdkonnad, mis väga sageli just kokkupuutepunkti ei leia ning katsetatakse sulandumisvõimalusi etenduskunstide, haridus- ja ehitusvaldkonna vahel. Kogu ettevõtmine on otseselt suunatud erinevate valdkondade ülikoolide õppejõududele, tudengitele, etenduskunstnikele ning ettevõtjatele.

16. jaanuaril viis töötoa läbi Pia Areblad Rootsi organisatsioonist TILLT. Tegemist on Göteborgis asuva Rootsi loomemajanduse ettevõttega, mis on käivitanud mitmeid programme, mis asetavad kunstniku inimeste töökohtadesse. Kõigil programmidel on midagi ühist: need rakendavad spetsiifilise mõtlemise viisi antud kunstnikule ning vallandavad selle konkreetses ettevõttes.

17. jaanuari koolituspäeva keskmes oli nn spillover efekt, mille all mõistetakse efekti, kus tegude läbi tuuakse kasu ja luuakse lisandväärtust võimalikult paljudele sihtrühmadele. Erinevaid case study näiteid tõi Philippe Kern organisatsioonist KEA European Affairs .

TTK õppejõud Marge Täks viis läbi töötoa, kus võeti läbi eelmise päeval õpitu.

Õppejõudude koolituse läbiviimist toetab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondist (programmi Primus kaudu). Projekti erinevaid ettevõtmisi toetavad SA Archimedes Primus programm, mida toetab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond, Hasartmängumaksu Nõukogule, EAS, URBACT, ehitusettevõtja Kalev Ramjalg.

Betooniteater 1Betooniteater 2


  • Jaga: