Prindi

Inseneride Liit kuulutas aasta tehnikaüliõpilaseks TTK tudengi10.12.2018

Reedel, 7. detsembril Eesti Inseneride Liidu pidulikul aastalõpukoosolekul välja kuulutatud aasta tehnikaüliõpilase aunimetuse pälvis Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilane Konrad Ilustrumm.

Tallinna Tehnikakõrgkooli tehnikainstituudi masinaehituse õppekaval neljandal kursusel õppiv Konrad on „Formula Student Team Tallinn“ meeskonna liige, kelle vastutada oli eelmisel hooajal võistlusauto mootorite ja kontrolleri jahutussüsteem, LEM tugevusanalüüsid ning planetaarülekande tootmine. Meeskond saavutas sellel hooajal esikoha Itaalias ning teise koha Ungaris. Käimasoleval hooajal tegeleb ta uue võistlussõiduki akukasti jahutussüsteemi projekteerimise ning planetaarülekande projekteerimisega.

Tallinna Tehnikakõrgkooli masinaehituse õppekava juhi Tavo Kangru sõnul on Konrad maksimaalset tulemust püüdlev üliõpilane, kes võtab endale aja laskuda teemadesse süvitsi. Konradit kohta võib öelda: „Püüdlik, aus ja edasipürgiv inimene. Väga hea tehnilise taibuga ja väljakutseid ei karda“, iseloomustab Kangru.

„Tunnustus tuli väga suure üllatusena, et just minu tegemisi on koolis märgatud, kuid võin ka öelda, et olen suhtunud nii koolitöösse kui ka tudengivormeli tegevustesse maksimaalse pühendumisega. Panustan sellesse kogu oma vaba aja“, kommenteeris Konrad Ilustrumm.

Esimese koolivälise praktika sooritas Konrad Bulgaarias Ruse ülikoolis, kus tutvus LEM- ja CAM-süsteemidega ning ehitas ülikooli meeskonna „Shell Eco-Marathon“ võistlussõidukit.

Konrad on lõpetanud Kohila Gümnaasiumi hõbemedaliga ja sai esimesed insenerikogemused gümnaasiumi lõpus jalgratta pidurdussüsteemi projekteerimisel.


  • Jaga: