Prindi

Türgi ehitusmessil sai näha uusi ehitusmaterjale06.05.2015

TTK õppejõud Sirle Künnapas, Jüri Tamm ja Annika Kangur külastasid 21.-25.04.2015 toimunud Yapi – Turkeybuild ehitusmessi. Mess toimus juba 38ndat korda ning seekordseks paigaks oli Istanbul.
Omalaadsetest suurim ehitusmess keskendub ehitusala olulisimatele valdkondadele, peamiselt materjalide ja tehnoloogiate osas, tutvustades sel korral tooteid ja tootjaid Türgist, Balkani maadest, endise SRÜ riikidest, Põhja-Aafrikast, Lähis-Idast, Saksamaalt, Hiinast ja mujalt.
Seekordsel eriliselt mastaapsel üritusel olid esindatud 1027 tootjat nii siseruumides, kui välialadel. Õppejõud said keskenduda enda õpetatavate erialade valdkondadele, nt alumiiniumi kasutamine ehitustehnikas akna- ja väravakonstruktsioonides ning fassaaditarindites, erinevad ja uuenduslikud ehitusmaterjalid ning ehitustehnikad. Avastati ehitusmaterjale, mida Eesti turul ei kohta, avardati silmaringi ning leiti huvitavat täiendust loengumaterjalidele.
Kustumatu mulje jätsid ka iidse Bütsantsiriigi ehitised – Hagia Sophia, kirik, mis sai aluseks hilisemale islami arhitektuurile mošeede ehitamises ning tohutusuured maa-alused tsisternid linna varustamiseks veega.

Türgi ehitusmess

 Türgi


  • Jaga: