Prindi

Erasmus+ EngiMathi projektiga kaardistati insenerimatemaatika olukorda Euroopa kõrgkoolides07.05.2019

Kuue kõrgharidusinstitutsiooni koostöös üle Euroopa kaardistati insenerimatemaatika olukord inseneriõppekavadel, mille esialgsed tulemused on nüüd kättesaadavad.

Projekti eestvedaja Anne Uukkivi sõnul on eesmärk luua matemaatika veebipõhiseks hindamiseks sobilike materjalide keskkond inseneriõppekavade jaoks.
“Projekti tulemused on innovatiivsed, kuna projekt keskendub insenerimatemaatikale, analüüsib matemaatika õpetamise tehnilisi vajadusi ja loob matemaatika veebipõhise õppe mudeli ning viib läbi võistluse tudengitele, et tuua nende õpingutesse rahvusvaheline mõõde, vähendada läbi mänguliste ülesannete hindamisest tulenevat stressi ja motiveerides õppijaid jätkama oma õppekaval”.

Kolmest väljundist on valminud esimene: pedagoogiline analüüs matemaatika veebipõhisest hindamisest partnerriikides ja sügavat õppimist võimaldavatest matemaatika hindamissüsteemidest.

EngiMath on insenerimatemaatika alane projekt, milles osalevad kuus kõrgharidusinstitutsiooni: Tallinna Tehnikakõrgkool, Letterkenny Institute of Technology (Iirimaa), Instituto Politechnico do Porto (Portugal), Universidad del Pais Vasco/Euskal Herriko Unibertsitatea (Hispaania), Universitata Technica Cluj-Napoca (Rumeenia) ja Politechnika Koszalinska (Poola).

Põhjalikum aruanne tulemustega on leitav projekti veebist aadressilt http://bit.ly/engimath

 

 


  • Jaga: