Prindi

Esimese kursuse kaugõppijad alustasid ühiselt õppeaastat31.08.2015

TTK kutsus 29.08.2015 kõrgkooli esmakursuslastest kaugõppijad, et alustada ühiselt kooliteed. Kui tavaliselt kogunevad kaugõppe esmakursuslased kooli õpperühmade kaupa õppesessioonide ajal, siis juba neljandat aastat said kõik koos vajalikku teavet tulevasteks õpinguteks. Kokku asus kaugõppesse õppima 223 üliõpilast seitsmel õppekaval.

Esmakursuslasid tervitas õppeprorektor Lauri Peetrimägi.Tema sõnul on see aasta eriline, sest õppeasutus saab saja aastaseks. Tehnikahariduse mõistes on see pikk aeg, 100 aastat tagasi oli statistika andmetel Eestis vaid 100 inseneri. Õppeprorektori sõnul on TTK üliõpilastel kindlustunne kooli taseme suhtes: edukalt on läbitud institutsionaalne akrediteerimine ning tehnika, tootmise ja tehnoloogia õppekavagrupi kvaliteedi hindamine. Rahvusvahelised eksperdid on omistanud nende tulemusel kõrgkoolile maksimaalse ajaperioodi, järgmised hindamised on kavas seitsme aasta pärast.

Täiskasvanud õppija ja õppimise olemust selgitas autonduse õppetooli lektor Sven Andresen. Kõlama jäi, et üliõpilane ise otsustab, ise teeb ja ise vastutab. Ta rõhutas ka õpperühma tähtsust kaugõppe õppeprotsessis, nimetades seda õppemeeskonnaks või koostööjõuguks. Kevadel rõiva- ja tekstiili ressursikorralduse õppekava lõpetanud Evelin Vaabi märksõna oli aeg, ajaga on vaja saavutada parem läbisaamine, aeg on meie parem sõber. Samuti on probleemidele päästeeks kommunikatsioon, et otsida lahendusi. Evelin rõhutas, et algatage dialoog, olge avatud, paindlikud ja eristage olulist ebaolulisest.

Pärast infotundi tutvusid äsja immatrikuleeritud üliõpilased oma teaduskonna ja selle laboritega. Värsked üliõpilased said traditsioonilise tudengiteatmiku, milles koos kalendaariumiga on ära toodud kõik vajalik, et alustada edukalt õppimist.


  • Jaga: