Prindi

Esimese kursuse kaugõppijad tegid majale ringi peale01.09.2014

TTK kutsus 30.08.2014 kõrgkooli esmakursuslastest kaugõppijad, et alustada ühiselt kooliteed. Kui tavaliselt kogunevad kaugõppijad kooli õpperühmade kaupa õppesessioonide ajal, siis juba kolmandat aastat said kõik koos vajalikku teavet tulevasteks õpinguteks. Kokku asus kaugõppesse õppima 230 üliõpilast seitsmel õppekaval.

Esmakursuslasi tervitas rektor, professor Enno Lend, kes selgitas TTK logo „Võimaluste värava“ märgilist tähendust. Praegusel ajal tuleb rektori sõnul kõigil õppida mitu korda üle ja ümber, karjääri vahetada. Ta soovitas kasutada seda võimaluste väravat, mis meil avaneb.

TTKst ja õppimisest kõrgkoolis andis ülevaate õppeosakonna juhataja Anne Rooste. Täiskasvanud õppijast rääkis Humanitaarainete keskuse õppejõud Ellen Trell, kes rõhutas, et õppimine viib muutustele õppijas. Ta soovitas luua turvavõrgustik teiste üliõpilaste ja sõpruskonna seas, samuti võtta hoiak, et õpetaja ja õpilane on koostööpartnerid.

Masinaehituse 2014. a lõpetanud Priit Pihlakas tõdes, et ise tuleb jõuda teadmiste, oskuste, kogemuste ja väärtusteni. Ta hindas kõrgelt lähedaste toetust ja rõhutas õppimiseks vajaliku harjumuse kujundamist.

Värsked üliõpilased said traditsioonilise tudengiteatmiku, milles koos kalendaariumiga on ära toodud kõik vajalik, et alustada edukalt õppimist. Pärast infotundi tutvusid äsja immatrikuleeritud üliõpilased oma teaduskonna ja selle laboritega.

InfopäevInfopäev

 


  • Jaga: