Prindi

3 tudengivormelit rivistus Tallinna Tehnikakõrgkooli ette05.09.2012

TTK korraldas suvel Euroopas esikohti võitnud tudengivormeli tiimile vastuvõtu, et tänada eduka esinemise eest võistlushooajal. Sel puhul tõid meeskonnaliikmed kõik aastate jooksul valminud kolm vormelit TTK ette väljanäituseks ja tutvumiseks.Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Tallinna Tehnikaülikooli ühismeeskond Formula Student Team Tallinn saavutas 2012. a võistlushooajal kaks üldarvestuse esikohta – Ungaris ja Baltic Openil Saksamaal Darmstadtis. Inglismaal Silverstone´is saavutati 120 meeskonna seas kuues koht. Esiletoomist väärib tõsiasi, et seal oli üliõpilaste vormelauto võistlusrajal kõige kiirem. Baltic Openil osalesid ka eelmistel aastatel konstrueeritud ja ehitatud tudengivormelid Fest 08 ja Fest 10, mis saavutasid kolmanda ja neljanda koha. Baltic Openil osales kokku 27 tudengivormelit.
Vormelitiimi tervitasid TTK rektor Enno Lend ja transporditeaduskonna dekaan Priit Siitan. Kuna esialgsete plaanide kohaselt on edaspidi kavas elektrivormeli ehitamine, siis selle algatuseks kinkis TTK tiimile elektri supertesteri. TTÜ poolt tervitas mehaanikateaduskonna dekaan Tauno Otto. Tiimi õnnitlesid nii meeskonna sponsorid kui ka tootearendusprojekti Formula Student algatajad. Õnnitlejate seas oli ka Juhan Sein, kes töötas TTK transporditeaduskonna dekaanina ajal, mil tootearendusprojektile algus pandi.
Võistkonna kapten Kristjan Maruste andis ülevaate meeskonna suvistest sõitudest ja tõi tähtsa aspektina esile võistkonna veteranide toe. Tema sõnul oli edu taga rukkilille värvides Fest 12 aerodünaamika. Kristjani sõnul ongi meeskond nende perekond. Ungari võistlus näitas, et oleme jõudnud maailma tipule lähedale. Elektriauto ehitamine läheks tema sõnul oluliselt kallimaks, küsimus on, kas suudame seda koos kõrgkoolide ja sponsoritega. Kolmas vormel Fest 12 on kiire ja selle potentsiaal on kõrge, sellega võiks meekonna arvates jälle Ameerikasse võistlema minna. Kristjani sõnul tuleb ka „elektriauto niikuinii“.


  • Jaga: