Prindi

85 000 sõidukit vurab ööpäevas Järvevana teel29.11.2012

27.11.2012 pidas TTKs üliõpilastele ja huvilistele avaliku loengu Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa, kes andis ülevaate liikluse- ja parkimise korralduse kohta pealinnas.Rüütelmaa rõhutas, et parkimistasu ei ole inimeste kiusamiseks, vaid parkimiskohti praeguse autostumise taseme juures lihtsalt ei jätku. Kui arvudes kirjeldada, siis on Tallinna liiklusmärkide registris 31 995 liiklusmärki, piirdeid 980 tükki ehk 37 km, künniseid 309 ja fooriobjekte 311.
Rüütelmaa sõnul on osakonna pädevuses ka planeeringute ja projekteerimiste kooskõlastamine. Kuna Tallinna vanalinn on UNESCO maailmapärandi nimistus, siis tingib see ka olulisi piiranguid vanalinnas liiklemisel. Näiteks on ka jalgrattad probleemiks vanalinnas, sest jalgratas on liiklemisvahend ja seda ei tohi parkida ka Raekoja platsil. Ummikutest rääkides selgitas Rüütelmaa, et igal aastal on kesklinna läbimiseks kuluv aeg 2 minuti võrra pikenenud.
Eesmärk on ehitada välja ühissõidukirajad peasuundadel, sõitu panna ülelinnalised liinid näiteks Haberstist Lasnamäele. Eesmärgiks on nii müra- kui õhusaaste vähendamine. 2013. a ostab linn 40 uut bussi, eelistatud on ühistransport.
Autojuhtidele tuletas Rüütelmaa meelde, et ka nutitelefonist saab vaadata koormusi ristmikel . Et iseloomustada Tallinna liiklust tõi ta välja ühe mõtlemapaneva arvu, ööpäevas liigub Järvevana teel kuni 85 000 sõidukit.


  • Jaga: