Prindi

Alumiiniumiseminar viis Põhjamaade õppejõud Saaremaale03.10.2013

Tallinna Tehnikakõrgkooli tehnomaterjalide ja tehnoloogia õppetool korraldas 24.09.2013 alumiiniumi erialaseminari. Seminari kordaminekule andsid oma panuse projekti partnerülikoolid Rootsist, Islandilt, Norrast, Taanist ja Soomest, kellega seob tihe koostöö eelnevatel aastatel ALUNORD projekti raames.

Seminarist võtsid osa nii TTK tudengid, Kuressaare Ametikooli õpilased ja erinevate ettevõtete esindajad, kokku osales seminaril 60 inimest. Seminari töökeel oli inglise keel.
Enim pakkusid osavõtjatele huvi Bent Okholm Hanseni (Syddanks Universitet, Taani) ettekanne „Casting Aluminium”, Roald Lillevedti (Høgskolen i Sør-Trøndelag, Norra) presentatsioon “Welding Aluminium” ja korrosiooni teema, mida käsitles Ellen Maria Husa (Hogskolen i Vestfold, Norra).

TTK partnerkoolide esindajad külastasid mehaanikateaduskonna lektori Riina Pihli initsiatiivil Saaremaal Nasval asuvat Baltic Workboats ASi, kus tutvuti laevatehase masinapargiga. Pärast poolteist päeva kestnud sisukat ja väga spetsiifilist tööd tutvustati väliskülalistele ka Saaremaa avarusi. Käidi nii Kuressaares, Panga Pangal kui ka Angla Tuulikute juures. Töö käigus tehti ka edasisi plaane seoses Alunordi projekti jätkamisega tulevikus ja arutati uue taotluse sisulisi nüansse.


  • Jaga: