Prindi

Ära kaota tööjõuturul eelist – õpi visalt vene keelt!18.01.2013

Ehitusteaduskonna õppejõud Enn Tammaru tuletab üliõpilastele meelde vene keele vajalikkust edaspidises tööelus.

Hea tudeng.

Sel nädalal lõpetad edukalt talvise sessi. Sead sihid eelolevale kevadsemestrile ja siis suvele – kes jõudu koguma, kes praktikale, kes starditöökohale.
Täna tööle sõites jäi autoraadiost kõrva kõrgharidusega spetsialistidele tööjõuturul tehtavad eelistused, mis annavad eelise vene keelt emakeelena kõnelevatele, vabalt inglise keelt kõnelevatele ning samas ka soravalt eesti keelt kõnelevatele noorspetsialistidele.
Kohe tulid meelde TTK vilistlase Toomas Annuse sõnad 2005. aasta sügisel. Toomas tuletas mulle meelde, et olin 1978. aasta sügisel TEMTi viimase kursuse ehitajate ees olles teda üllatanud. Kõnelesin oma töödest-tegemistest Tallinna ehitamisel 1980. aasta olüpiaregatilinnaks ja olin siis rõhutanud – mehed õppige kooli ajal selgeks vene keel – see keel on ehitusplatsil üks kolmet kohalikust keelest .Toona eesti, soome, vene.
Toomas kinnitas, et oli minu sõnade õigsust kogenud, kui esimesele reaalsele ehitsplatsi töökohale lähetati. Ta töötas siis EKE Mehaniseeritud Rändkolonniga Karjalas.

Täna saan seda siis jälle korrata. Eesti majanduselus on jätkuvalt kolmandaks kohalikuks keeleks vene keel. Tark on see endale õpingute ajal koos erialaste teadmistega kätte õppida.


  • Jaga: