Prindi

Arhitektuuri instituuti juhib Tomomi Hayashi27.02.2012

TTK arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonna lektori, arhitektuuri instituudi juhataja kohusetäitjana töötab alates veebruarist arhitekt Tomomi Hayashi.Tomomi Hayashi on omandanud bakalaureuse arhitektuuri alal Yokohama National University’s ja kaitsnud 1999. a magistrikraadi Virginia Polytechnic Institute and State University’i Virginias USAs. Ta on töötanud noore arhitektina Tokyos ja New Yorgis. 2001. aastast on Tomomi Hayashi töötanud Eestis erinevates arhitektuuribüroodes. 2004. a töötab arhitekti ja partnerina HG ARHITEKTUUR OÜs. Tomomi Hayashi on koostöös teistega olnud mitmete tuntud ehitiste autor – Muusiku Maja, Rotermanni Vana ja uus Jahuladu, Okupatsioonide Muuseum, Forumi Ärikeskus jne.

BAUA (Baltic Architects Unions Association) valitud näituse kuraatorina osales ta Tokyos UIA XXIV maailmakongressil, kus kohaliku ülikooli tudengite abil valmis installatsioon, mille autor oli TTK üliõpilane Mark Grimitliht (vaata Noor Insener nr 58). BAUA messiboksi eest pälvis ta koos Velveti ja Markiga 2011. a Eesti Disainiauhinna hõbeda.

Peale projekteerimise on Hayashi aktiivselt pidanud loenguid ja õppetanud Eesti Kunstiakadeemias, Tallinna Ülikoolis ja Tallinna Tehnikakõrgkoolis, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis, lisaks ülikoolide stuudiotes Jaapanis (Yokohama National University ja Toyama University) ja 2009.a Soomes toimunud USA Tennessee Ülikooli stuudios „Finland Summer Architecture Institute at Helsinki University of Technology“.
2007.-08. aastatel korraldas ta 3 korda Jaapani arhitektuuri õppereise koostöös Eesti Arhitektide Liiduga. Ta on osalenud näitustel nii Eestis kui Rotterdamis, Kölnis, Münchenis, Hamburgis ja Berliinis.


  • Jaga: