Prindi

Arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonna aritektuuriinstituudi workshop linnamaastikust24.09.2008

Rahvusvaheline õpikoda algas nädal tagasi Saksa maastikuarhitekti professor Günter Nageli loenguga linnamaastikust ja roheruumsüsteemidest. Oma õppetöös pühendas ta peamise tähelepanu keskkonna arengu erinevate aspektide hinnangule. Hannoveri Ülikooli emeriitprofessorile sekundeeris Tallinna linna maastikuarhitekt Jekaterina Sibul, kes rääkis Tallinna linnamaastiku võimalustest ja arengust.TTK 4. kursuse üliõpilaste workshop keskendus haljastusprobleemide lahendamisele kolmes erinevas piirkonnas – Tuukri tänava krundil, Vanalinna bastionite rohevööndis ja Teatriväljakul. Kõigepealt tutvusid noored olukorraga kohapeal, et kiire töö käigus käsitleda piirkondade eripära ja probleeme. Õpikoja eesmärk oli pöörata läbi haljasalade ja linnamaastriku tähelepanu avalikule ruumile, et seda parendada ja inimsõbralikumaks muuta. Kolme rühma jaotatud üliõpilased lahendasid oma tööd vastavalt nende nimetustele ”Tuukri park – roheline laik” Green Point, ”Roheline Ring” Green Circle, mis kulgeb Vanalinna bastionite rohevööndis Kanuti aiast Mere puiesteel kuni Hirvepargini Toompea nõlval ja ”Roheline Telg” (Green Axes), mis puudutab ala välisministeeriumi ja Estonia teatri vahel.

Tööde esitlusel osalenud Tallinna linna peaarhitekt Endrik Mänd leidis, et õpikojas oli palju huvitavaid mõtteid, mida on vaja tutvustada ka linna juhtidele. Mänd on seisukohal, et mitmeid ideid on võimalik tulevikus linnamaastikku sisse joonistada.
Traditsioonikohaselt annab TTK arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskond välja ka raamatu õpikojas tehtud kavanditest, mis on nii ideede allikaks kui õppematerjaliks üliõpilastele.

Õpikoja huvitavamaid töid eksponeeritakse Tallinna linnavalitsuse akendel.


  • Jaga: