Prindi

Arhitektuuritudengid eksponeerivad kollaaže22.04.2010

Arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonna rakendusarhitektuuri I kursuse tudengid osalesid 29.03.-01.04.2010 kollaaži töötoas lektor Mall Nukke juhendamisel, mille tulemusena on kõrgkooli neljanda korruse fuajees üleval üliõpilaste kollaažide näitus.Töötoa eesmärgiks oli tutvustada kollaaži kui tehnika mõningaid töövõtteid ja võimalusi.
Kursuse algas väikese loenguga, mille käigus oli võimalus näha slaidishow`d kunstiajaloost tuntud kunstnike kollaažidest.

Et kollaaž kui tehnika nõuab täpsust, puhtust ja oma pildi ideedes selgust, oli vajalik ka väga konkreetne idee. Ette oli antud arhitektuuriga seonduv teema “Linn – dünaamika ja ringlused läbi inimese”, märksõnad: üksindus, pinnapealsus, arenemine, eraldatus loodusest.
Üliõpilased tegid oma kollaažid küll linnast, kuid mitte arhitekti vaid tavalise emotsionaalse linnainimese seisukohalt.

Plaanis on veel korraldada kollaaži töötubasid, järgmine tuleb suvel arhitektuuri II kursusega. Kunstnik Malle Nukke on kollaaži tehnikana kasutanud oma töödes alates 1993. aastast.


  • Jaga: