Prindi

Arvo Veski mälestuseks02.09.2008

Tallinna Tehnikakõrgkool jäädvustas legendaarse ehitusmeistri Arvo Veski mälestuse.TTK avas 1. septembril kolmanda korruse fuajees portreebüsti ja teisel korrusel nimelise auditooriumi (nr 218) Arvo Veskile, kes oli kauaaegne Tallinna Ehitus- ja Mehaanikatehnikumi ehitusala õppejõud, teoreetik ja populariseerija ning kelle sünnist möödus suvel 100 aastat. Büst ja bareljeef valmisid vanade fotode ja inimeste mälestuste põhjal kunstnik Airike Taniloo-Bogatkini tööna. Nimelise auditooriumi ukse kõrval seisev raamatukujuline bareljeef on saanud idee sellest, et A. Veski oli 47 erineva ehitusalase raamatu autor. A.Veski lapselapse Priit Veski sõnul on kunstnik tabanud vanaisa olemuse ja näoilme. Kauaaegne õppejõud Helmut Pärnamägi tõdes, et Arvo on tõesti majas tagasi.

Ehitusteaduskonna ettevõtmisena valmisid mälestus DVD-d Arvo Veskist ja teaduskonna kauaaegsest õppejõust Arno Rõugust, kellel täitus suvel 75. eluaastat. Topelt DVD on jäädvustanud mälestusi kahest silmapaistvast ehitusõppejõudust.
Ehitusteaduskonna dekaan Jüri Tamm andis üle DVD-d A. Veski lähedastele ja õpilastele ning neile, kes seda projekti aitasid ellu viia. Tema sõnul peaks nüüd järgnema juba ehitustehnoloogia filmid. DVD idee autor oli Enn Tammaru ja ettevõtmise patroon rektor Arvi Altmäe. Lektor Rein Kalepi sõnul oli Arvo Veski huvialaks fotograafia ja raamatukogus on tallel 30 albumit, milles on jäädvustatud aastate vältel koolielu sündmused ja töötajad. Arvo Veski nimelise auditooriumi kõrval on üleval kaks suurt pilti tuntud Tallinna kesklinna majadest (Urla maja ja laevanina Roosikrantsi nurgal), mille ehitustel A. Veski ka töötas).


  • Jaga: