Prindi

Barcelona tekstiilimessi märksõna oli keskkonnasäästlik tootmine04.10.2011

TTK rõiva- ja tekstiiliteaduskonna lektor Diana Tuulik külastas septembri lõpus üht maailma suurimat tekstiilitööstusele suunatud messi – ITMA (International Textile Maschinary Affair). Mess leiab aset iga 4 aasta tagant (toimus juba 60. Korda) Hispaania rõiva- ja tekstiilipealinnas Barcelonas. Selle aasta messi märksõnaks oli keskkonnasäästlik tootmine.Messi suurusest annavad ülevaate järgmised arvud: kestus 8 päeva (22.-29.09.2011), 1350 messiboksi 45-lt erinevalt maalt, üle 100 000 külastaja.
Info messi kohta www.itma.com/index.html

Mess on tekstiilivaldkonnaga seotud maailma töösturitele, kaubandajatele, ülikoolidele ja uurimisinstituutidele olulise tähtsusega sündmus, kus luuakse, uuendatakse ja vahendatakse kontakte erinevate huvipoolte vahel. Mess annab võimaluse tutvuda uusima tehnoloogia ja seadmetega ning täiendada oma teadmisi kontakteerudes isiklikult valdkonna tipp-spetsialistidega.

Diana Tuulik kohtus maailma ühe suurima testimisseadmete firma ADSL Atlas esindajatega, kiutestimisele spetsialiseerunud Lenzing AG esindajatega. Ülikoolide ja uurimisinstituutide messiboksides sai tutvuda uusimate teadussaavutustega ja olulisemate uurimissuundadega tekstiilivaldkonnas.

Seadmete demonstratsioonidel oli võimalus näha teksapükste laserviimistlust, kangaste digiprintimist, keskkonnasäästlikku kanga värvimis- ja pesemistehnoloogiat ja palju muud. (Ülevaate tegi Diana Tuulik)


  • Jaga: